Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Noc vědců vyvrcholí v pátek kulturním programem

středa, 26. září 2012, 07:49

Tradiční akce s názvem Noc vědců se letos uskuteční v pátek 28. září. Stalo se již pravidlem, že se při tomto projektu pořádaném iniciativou Evropské komise Researchers in Europe vědci představují mimo univerzitní prostředí v poněkud netradičních rolích.

Noc vědců je celoevropský projekt, který od roku 2005 svádí dohromady širokou veřejnost a vědecké odborníky. Jeho cílem je nejen přiblížit veřejnosti vědeckou činnost, ale také ukázat, že vědci jsou všude kolem nás, stačí je uvidět. Rozhodně stojí za to seznámit se s nimi a jejich prací.

Součástí programu jsou i letos ukázky vědecké práce, zpravidla prezentované nějakým zajímavým způsobem - ať už přednáškami špičkových odborníků nebo interaktivními vědeckými show.

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity se v letošním roce bude na akci podílet hudebním programem, který odstartuje v 19 hodin Researcher’s Rock Night v sále Kulturního domu Slavie v Českých Budějovicích a bude pokračovat od 21 hodin v Café Klubu Slavie elektronickou hudbou. Návštěvníci se tady stejně jako vloni ocitnou v pestrobarevném světě vědecko-fantastických projekcí.

Souběžně s Nocí vědců probíhá výstava Jihočeské univerzity s názvem Univerzita - Svět z mnoha pohledů, kterou si návštěvníci mohou prohlédnout ještě do čtvrtka 27. září v Clam-Gallasově paláci v Praze 1. Součástí výstavy je také doprovodný program zahrnující přednášky a rozpravu.

Program Noci vědců 2012

 • Kulturní program ve Slavii (spolkový a kulturní dům)
  Researchers´ Rock Night (velký sál Slavie)
  od 19 hodin vystoupení kapel se zastoupením vědců: Akia b. a., Road Work a hosté
 • Experimentální večer v duchu elektronické hudby s pestrou paletou různých hudebních stylů (Café Klub Slavie)
  od 21 hodin večírek elektronické hudby - Djs: SquiD, Baern, Basic, Lucas van Hatchet, M4D.D, Fikes
  Vědecko-fantastické videoprojekce: Kajman, dekorace: Efka a kol.
 • Doprovodný program
  10. až 27. září výstava Univerzita - Svět z mnoha pohledů - To nejlepší k dvacetiletí JČU
  (Clam-Gallasův palác, Praha)
 • Rozprava na téma: Věda: nutnost, nebo luxus? (Clam-Gallasův palác, Praha)
  středa 26. září od 18 hodin

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

sobota, 21. září 2019, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

sobota, 21. září 2019, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

sobota, 21. září 2019, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o