Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Novým ředitelem Jihočeského muzea je František Štangl

středa, 22. ledna 2014, 19:37

Když v novém, tak kompletně. Tak by se dal shrnout vývoj na půdě Jihočeského muzea, které právě vstupuje do závěrečné fáze rekonstrukce. V novém kabátě přivítá i nového ředitele Františka Štangla, jehož dnes zvolila komise. Rada kraje o jeho jmenování rozhodne v polovině února.

Na výběr moc neměla. Do výběrového řízení se přihlásili pouze tři kandidáti, z nichž jeden odstoupil těsně před začátkem. Nastávající ředitel muzea si klade za cíl vytvořit atmosféru muzea přitažlivou pro všechny.

„Je třeba dobře se starat o stávající sbírky, ale zároveň tvořit nové expozice a přilákat tak mladé návštěvníky i turisty ze zahraničí,“ přiblížil své záměry Budějcké Drbně František Štangl. „Rádi bychom také zavedli nějakou edukační činnost,“ doplnil Štangl.

Absolvent České zemědělské univerzity v Praze, bývalý první náměstek hejtmana a starosta Nových Hradů působil rovněž osm let na postu radního pro kulturu. Má tedy zkušenost jak s politikou, tak v oblasti kultury.

„Jakožto bývalý radní pro kulturu mám zkušenosti se sháněním mimoprogramových dotací. Budu se snažit tuto schopnost uplatnit,“ přislíbil Štangl, který rovněž zastával funkci vedoucího oddělení restitucí na českobudějovickém biskupství.

Nyní přijde do muzea téměř k hotovému. Předchozí ředitel Pavel Šafr chtěl z postu odejít již před dvěma lety. Nechtěl za sebou ale nechat rozdělanou práci.

Muzeum plánuje otevřít expozici jihočeského trampingu, stálou výstavu o historii Českých Budějovic. Návštěvníci se mohou těšit na vchod ze strany Senovážného náměstí a kavárnu.

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

pondělí, 19. srpna 2019, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

pondělí, 19. srpna 2019, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

pondělí, 19. srpna 2019, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o