Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Novým ředitelem Jihočeského muzea je František Štangl

středa, 22. ledna 2014, 19:37

Když v novém, tak kompletně. Tak by se dal shrnout vývoj na půdě Jihočeského muzea, které právě vstupuje do závěrečné fáze rekonstrukce. V novém kabátě přivítá i nového ředitele Františka Štangla, jehož dnes zvolila komise. Rada kraje o jeho jmenování rozhodne v polovině února.

Na výběr moc neměla. Do výběrového řízení se přihlásili pouze tři kandidáti, z nichž jeden odstoupil těsně před začátkem. Nastávající ředitel muzea si klade za cíl vytvořit atmosféru muzea přitažlivou pro všechny.

„Je třeba dobře se starat o stávající sbírky, ale zároveň tvořit nové expozice a přilákat tak mladé návštěvníky i turisty ze zahraničí,“ přiblížil své záměry Budějcké Drbně František Štangl. „Rádi bychom také zavedli nějakou edukační činnost,“ doplnil Štangl.

Absolvent České zemědělské univerzity v Praze, bývalý první náměstek hejtmana a starosta Nových Hradů působil rovněž osm let na postu radního pro kulturu. Má tedy zkušenost jak s politikou, tak v oblasti kultury.

„Jakožto bývalý radní pro kulturu mám zkušenosti se sháněním mimoprogramových dotací. Budu se snažit tuto schopnost uplatnit,“ přislíbil Štangl, který rovněž zastával funkci vedoucího oddělení restitucí na českobudějovickém biskupství.

Nyní přijde do muzea téměř k hotovému. Předchozí ředitel Pavel Šafr chtěl z postu odejít již před dvěma lety. Nechtěl za sebou ale nechat rozdělanou práci.

Muzeum plánuje otevřít expozici jihočeského trampingu, stálou výstavu o historii Českých Budějovic. Návštěvníci se mohou těšit na vchod ze strany Senovážného náměstí a kavárnu.

O čem píše Drbna.cz

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezměníZeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Dnes, 09:17Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra...

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

čtvrtek, 19. září 2019, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o