Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Oslava letního slunovratu ve stylu známého komiksu

pondělí, 24. června 2013, 11:44

Asterix, Obelix, Panoramix, kotel s podivným nápojem, siláci tahající na zádech obrovské kameny, ženy oděné v kožešinách. Žádná pohádka, ale Slavnosti letního slunovratu v Holašovicích.

V sobotu se z keltského opida v Třísově vydala skupina Keltů k novodobé megalitické stavbě přezdívané Holašovické Stonehenge. Cestou se k nim přidaly i známé postavičky z daleké Galie, které sebou přivezly recept na kouzelný nápoj, aby všem šla práce lépe od ruky.

Ve dvě hodiny dorazil celý průvod na krásné místo, kde už na ně čekala pěkná řádka zvědavých návštěvníků. Program tak mohl začít. Vařil se kouzelný nápoj, který bylo možné i ochutnat, tahaly se i dřevěné sáně s májem, který byl za asistence siláků postaven a zahrnut obrovskými kameny, slavnostně se usazovala na vršku socha keltského válečníka a hlavně si každý užíval klidu, pohody a krásného počasí.

Děti ani jejich rodiče neměli o zábavu nouzi. Bylo možné si vyzkoušet hod sekerou, kopím či zastřílet si z luku, zahrát si na africké bubny nebo djembe, projet se na koních i si nechat pomalovat obličej.

Horké počasí nahrávalo stánkařům nejenom s chmelovým mokem, ale hlavně zmrzlinou, kde se fronta netrhla. Naštěstí byl pro návštěvníky připraven obrovský stan, kde se mohli ukrýt před silou slunečních paprsků. K poslechu zde hrála irská tradiční hudba skupiny Jauvajs a soubor Coiscéim tančil irské tance.

Přípitek Panoramixe z daleké Gálie

Slavnosti letního slunovratu v Holašovicích

pondělí, 24. června 2013, 11:25

Slavnosti slunovratu v HolašovicíchMáj byl upevněn obrovskými balvanyPříchod Keltů

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

úterý, 22. října 2019, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o