Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Oslava letního slunovratu ve stylu známého komiksu

pondělí, 24. června 2013, 11:44

Asterix, Obelix, Panoramix, kotel s podivným nápojem, siláci tahající na zádech obrovské kameny, ženy oděné v kožešinách. Žádná pohádka, ale Slavnosti letního slunovratu v Holašovicích.

V sobotu se z keltského opida v Třísově vydala skupina Keltů k novodobé megalitické stavbě přezdívané Holašovické Stonehenge. Cestou se k nim přidaly i známé postavičky z daleké Galie, které sebou přivezly recept na kouzelný nápoj, aby všem šla práce lépe od ruky.

Ve dvě hodiny dorazil celý průvod na krásné místo, kde už na ně čekala pěkná řádka zvědavých návštěvníků. Program tak mohl začít. Vařil se kouzelný nápoj, který bylo možné i ochutnat, tahaly se i dřevěné sáně s májem, který byl za asistence siláků postaven a zahrnut obrovskými kameny, slavnostně se usazovala na vršku socha keltského válečníka a hlavně si každý užíval klidu, pohody a krásného počasí.

Děti ani jejich rodiče neměli o zábavu nouzi. Bylo možné si vyzkoušet hod sekerou, kopím či zastřílet si z luku, zahrát si na africké bubny nebo djembe, projet se na koních i si nechat pomalovat obličej.

Horké počasí nahrávalo stánkařům nejenom s chmelovým mokem, ale hlavně zmrzlinou, kde se fronta netrhla. Naštěstí byl pro návštěvníky připraven obrovský stan, kde se mohli ukrýt před silou slunečních paprsků. K poslechu zde hrála irská tradiční hudba skupiny Jauvajs a soubor Coiscéim tančil irské tance.

Přípitek Panoramixe z daleké Gálie

Slavnosti letního slunovratu v Holašovicích

pondělí, 24. června 2013, 11:25

Slavnosti slunovratu v HolašovicíchMáj byl upevněn obrovskými balvanyPříchod Keltů

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární DepardieuZafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Dnes, 17:15Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní...

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o