Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Osm prázdninových týdnů bude patřit Letnímu setkání

sobota, 30. června 2012, 10:38

Kulturní a zábavný program s názvem Letní setkání se uskuteční v prostorech letní scény Kulturního domu Slavie v Českých Budějovicích (mezi Jihočeským divadlem a Jihočeským muzeem) od 3. července do 31. srpna letošního roku.

Projekt Letní setkání, s podtitulem Slavie Summer Weeks, který je dílem občanského sdružení Incogniti a Ateliéru Kulisa, o. s., je program pro děti i dospělé na osm prázdninových týdnů. Akce v každém z těchto týdnů se ponesou vždy v jednom společném duchu: folk‐lor, středověk, bio‐eko, budějovická kultura, keltská kultura, artweek, cesta kolem světa a Anglie‐Irsko.

„Pravidelně v úterý a ve čtvrtek pořádáme tématické výtvarné ateliéry pro děti, středa a pátek večer jsou určeny hudební a divadelní produkci v altánu ´Pod Kaštany´,“ řekl Budějcké Drbně za pořadatele David Matějíček z Café klubu Slavie.

První prázdninový týden má název ´Co dům dal aneb Kultura z Budějc´. Návštěvníci se mohou těšit na všechno budějovické. „Začínáme v úterý 3. července ateliérem pro děti a prohlídkou našeho města s fotoaparátem, ve středu potěší příznivce místní elektronické hudby místní DJ’s Morf a Sqeero. V pátek 6. července zazní bluesoví ONI,“ informuje Matějíček.

Druhý týden nese téma ´Folk‐lor´a zavede návštěvníky do světa lidového řemesla a umění. Připraveny jsou ochutnávky tradičních pokrmů či workshop pro dospělé věnovaný pletení košíků. Hudba v tomto týdnu bude folková – v podání skupiny Epy de Mye a Manilla Joe.

Týden od 16. do 20. července je spojen s tématikou ´Bio‐Eko´. Prostor u Slavie ožije biogrilováním a zájemci se mohou vydat na výlet na ekofarmu.

O pár století zpátky se pak vrátíme v posledním červencovém týdnu, kdy organizátoři přichystali ´Návrat do středověku´. Děti zažijí opravdové středověké hry a pobaví se výrobou erbů, představí se taneční skupina Cetare s tancem ohňů.

Letní setkání pokračují i v srpnu, kdy v Budějcích přivítáme například skupinu Bran, Studio dell’Arte, uskuteční se keltské Lugovo hody, módní přehlídka či bubenický workshop.

„Všechny akce se konají v altánu ´Pod Kaštany´ a přilehlém prostoru, v případě nepřízně počasí se přesouvají do klubu či velkého sálu Slavie. Vstupné na všechny akce je zadarmo,“ zmínil David Matějíček a dodal, že pořadatelé celý projekt realizují díky grantu od Jihočeského kraje a financováním z vlastních a dalších zdrojů.

Podrobný program na celé léto naleznete na webu Café klubu Slavie.

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

čtvrtek, 22. srpna 2019, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

čtvrtek, 22. srpna 2019, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

čtvrtek, 22. srpna 2019, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o