Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Otáčivé hlediště z Českého Krumlova nezmizí. Radní schválili vypsání architektonické soutěže

pátek, 6. března 2015, 06:21

Až do konce roku 2017 vydrží v zahradě českokrumlovského zámku točna Jihočeského divadla. Budějčtí radní na svém pravidelném jednání schválili, že město vypíše v dohledné době architektonickou soutěž na nové otáčivé hlediště. Stavební práce by podle plánu měly začít o rok dříve.

„Rada ve středu schválila zahájení prací na přípravě tohoto projektu a spuštění architektonické soutěže. Neradi bychom dopadli jako soutěž na Centrum halových sportů. Proto už se začalo jednat s Českou komorou architektů, která dodala městu poradce, jenž bude pomáhat organizovat tu soutěž. Ta bude dvoukolová, v prvním se bude moci přihlásit kdokoliv, ve druhém bude vybráno několik projektů,“ popisuje postup Jaroslav Talíř, náměstek budějckého primátora pro kulturu.

K projednání harmonogramu zasedne ještě 20. března v Českém Krumlově ministerská komise. Na základě jejího doporučení by měl Národní památkový ústav prodloužit nájem pro současnou divadelní točnu. Město se poté bude muset řídit stanoviskem, které vydá Krajský úřad Jihočeského kraje. Soutěž by tak sice měla být vypsána na místo, kde je točna nyní, ale v podmínkách by měla být poznámka, že nová točna bude přesunuta o deset metrů. Nově se tak bude dotýkat zámecké cesty jako tečna. „K tomu by se měli vyjádřit shovívavě i památkáři,“ přidává Talíř.

Soutěž by neměla být ani finančně limitovaná. „Spíš máme problém stanovit cenu celého díla, protože nikdo nedokáže odhadnout, jak nákladná bude celá realizace.“ říká bývalý ministr kultury. Točna by rovněž měla být rozebíratelná, což by chtělo město na základě jejího nového umístění změnit. „Snížilo by to náklady na celý projekt,“ doplňuje Talíř.

Od března se k projektu připravuje zadání a shromažďují se potřebné podklady. Samotné vypsání soutěže by mělo, hned jak schválí Rada města podmínky, přijít v květnu. Konec obou kol včetně expertíz a hodnocení je na programu v listopadu. „Je to naplánováno tak, aby se v ideálním případě točna realizovala do konce roku 2017,“ dodává náměstek. Ten se domnívá, že příprava a uskutečnění soutěže se budou pohybovat do tří milionů korun.

Foto: Otáčivé hlediště Český Krumlov

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o