Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Otázka pro radní města i kraje: Co bude s KD Slavie?

pátek, 11. dubna 2014, 08:57

Jaká je budoucnost KD Slavie? To je otázka, kterou si možná pokládá nejeden Budějčák. Strategicky velmi dobře umístěný objekt s bohatou historií, výrazná budova, místo, které mělo a stále má mezi některými lidmi takřka kultovní postavení.

To všechno hlavně díky klubům, které zde jsou a v minulosti byly. Zároveň ale také dům, který nemilosrdně stárne. Slavie je momentálně aktuálním tématem jak pro město, tak i pro Jihočeský kraj.

Mluví se mimo jiné i o tom, že by se do prostor, které by se musely zrekonstruovat, mohla přestěhovat Jihočeská komorní filharmonie. Jak ale politici upozorňují, vše je momentálně pouze ve fázi plánování a debat. Nic není definitivní.

„Na nedávném společném jednání rad města a kraje, kde bylo hlavním tématem letiště, se předmětem diskuze stal i KD Slavie. Konkrétně šlo o otázku, zda by tam mohla najít své zázemí Jihočeská komorní filharmonie,“ potvrdil první náměstek primátora Miroslav Joch.

„Od té doby se uskutečnilo už několik pracovních setkání radních, do jejichž gesce kultura spadá, konkrétně tedy Ing. Popelové a JUDr. Vytisky, společně s pracovníky příslušných odborů. Půdorys této pracovní skupiny rozšíří ještě zástupce filharmonie a  manažer KD Slavie. Očekává se, že sdělí, jestli a za jakých podmínek filharmonici ve Slavii mohou být,“ dodal náměstek.

Řešit se bude samozřejmě i to, jak moc finančně náročná by rekonstrukce společenského domu byla. „Až bude mít zmiňovaná pracovní skupina nějaké hmatatelné výstupy, je dohodnuto, že opět zasednou obě rady,“ zmínil Miroslav Joch.

Jak z předešlého textu vyplývá, na investiční akci by se mohl podílet i kraj. Jakou měrou? To nyní ještě nikdo neví. Podle Radka Šímy, mluvčího krajského úřadu, všechno záleží na dalších jednáních, která mezi sebou město a kraj vedou.

Momentálně je vše skutečně na samém počátku. Těžko tedy říct, co s KD Slavie do budoucna bude, kdo v něm najde zázemí. „Není možné nyní odhadnout, jaká varianta bude realizována, kolik to bude stát a kdo a jakým dílem se na obnově Slavie bude podílet. Jisté ale je, že tento dům má své genius loci a patří k symbolům Budějovic, a proto je namístě udělat z něj důstojné a pěkné místo, kam budou lidé rádi chodit,“ řekl Miroslav Joch.

V objektu sídlí mimo jiné i Café klub Slavie. Provozovatelé samozřejmě sledují, jak se situace vyvíjí. Zda třeba nebude klub v ohrožení... „Zatím se jedná jen o spekulace a tudíž i naše případné obavy by byly spekulace. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál,“ zmínil David Matějíček, který má na starosti PR a marketing klubu.

Ačkoliv má hlavní rekonstrukci KD Slavie teprve před sebou, alespoň dílčí opravy se uskutečnily už vloni. V havarijním stavu totiž byla střecha a krovy. Stavba vyšla na více než šest milionů korun.

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o