Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Památky o víkendu otevřou jinak nepřístupná místa

pátek, 5. září 2014, 16:54

Zítra budou zahájeny Dny evropského dědictví. Připojí se k nim většina jihočeských památek ve správě Národního památkového ústavu, které si pro návštěvníky nachystaly řadu specialit. Navštívit můžete běžně nepřístupná místa, užít si výhled z věží a chybět nebude ani doprovodný program.

„Tématem letošního ročníku jsou Návraty ke kořenům. Jejich cílem je hledání cest ke kořenům naší, evropské i světové civilizace, umožnit veřejnosti nahlédnout do míst běžně nepřístupných a zároveň nabídnout něco víc než běžnou prohlídkovou trasu,“ uvedla k tradiční akci Jitka Skořepová, mluvčí budějckého Národního památkového ústavu.

Využít můžete i takzvanou reciproční vstupenku, která z provozních důvodů neplatí jen na zámku v Českém Krumlově a hradě Zvíkov.

„Každý, kdo vstupenkou doloží, že 6. nebo 7. září navštívil jeden z památkových objektů ve správě Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích, bude mít vstup na jednu z prohlídkových tras na další památkový objekt v naší správě zdarma. Neplatí pro hromadné skupiny nad pět osob a zájezdy,“ vysvětlila princip reciproční vstupenky Jitka Skořepová.

Co můžete v rámci Dnů evropského dědictví navštívit zdarma? Mrkněte na seznam:

  • Český Krumlov - Letohrádek Bellarie
  • Hluboká - věž (v případě příznivého počasí) a zámecká studna
  • Jindřichův Hradec - Černá věž (v případě příznivého počasí), sklepy pod Gotickým palácem
  • Nové Hrady - hospodářské sklepy, zahrada s historickým altánem
  • Třeboň - trasa C (konírna, psí kuchyně, kasematy)
  • Zlatá Koruna - opatská kaple, výstava obrazů Zdeňky Korandové Barevné šelesty

Pokud tedy nevíte, jak naložit s nadcházejícím víkendem, vyrazte na výlet! Určitě nebudete litovat, protože i počasí by se mělo umoudřit.

Foto: www.zamek-trebon.eu

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokůmFiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Dnes, 16:26Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním...

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstrahaTeplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Dnes, 13:12Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi...

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o