Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

PašaFest je v plné palbě. Zlobí ho jen počasí

sobota, 16. srpna 2014, 14:46

Reggae, techno, ska, punk, rock, metal... Festival PašaFest, který včera odstartoval v obci Stádlec, si s žánrovým zaměřením hlavu neláme. A právě proto je svým způsobem ojedinělý, minimálně na jihu Čech.

Sympatická akcička se první den nesla v pohodovém a přátelském duchu. Nenarušil ji ani déšť, který fanoušky zkropil hned na začátku vystoupení první kapely.

Start programu ale nebyl jednoduchý a pořadatelům přidělal vrásky. „Nepřijela první kapela Abi Gail. Nezvedají nám telefony, tak vůbec nevíme, co se děje. Snad jsou kluci v pořádku,“ říkal hlavní organizátor, podle kterého se festival jmenuje - Paša.

I přes výpadek první kapely, začali hrát druzí Hand Grenade až po desáté hodině. Jejich set doprovázel vůbec nejsilnější déšť celého večera, který mnohé lidi zahnal do stanů. Několik nadšenců ale pařilo a kapela si svůj koncert užívala na maximum.

O kus dál na druhé scéně již tou dobou řádili DJs a atmosféra zde byla takřka magická, na čemž se podepsala hlavně dobře promyšlená světla.

Co se týká návštěvnosti, tak i když areál nepraskal ve švech, lidí bylo poměrně dost. Nevýhodou pro vystupující ale bylo, že se návštěvníci roztrousili po celém (a rozlehlém) areálu. Lidé také neustále pendlovali, takže jednu chvíli bylo před hlavním pódiem docela plno a záhy zase naopak poloprázdno. I tak ale byla podpora fanoušků skvělá, takže mohli být jak DJs, tak muzikanti spokojení.

Páteční den byl zaměřen hlavně na rock a metal. Dnes (16. srpna) si přijdou na své fanoušci reggae, punku a ska. Přijedou například Fast Food Orchestra, Peshata či Deliwery. Program odstartoval v poledne. „Doufám, že vyjde počasí a nebude pršet, jak hlásili v některých předpovědích. Byla by to škoda,“ zmínil včera Paša a dodal, že vstupné na festival je zdarma.

Hand Grenade

PašaFest 2014 - pátek

sobota, 16. srpna 2014, 14:44

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

sobota, 19. října 2019, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

sobota, 19. října 2019, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o