Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Petr Muk by dnes oslavil padesátiny. Na jeho počest se uskuteční velký koncert v Lucerně

středa, 4. února 2015, 10:47

Dnešní den by si určitě užil na maximum. Legendární zpěvák Petr Muk, rodák z Českého Krumlova, by dnes oslavil padesátiny! Bývalý zpěvák Oceánu a Shalomu patřil k největším osobnostem tuzemské popové scény. Jeho uhrančivý hlas dodnes fascinuje tisíce fanoušků po celé republice.

Ačkoliv se Petr později proslavil na úplně jiné scéně, jeho začátky byly rockové, respektive punkové. Někteří pamětníci ještě dnes vzpomínají na kapelu Dural, ve které hrál i na basu.

To nejdůležitější se ale začalo dít v polovině 80. let, kdy začala vystrkovat růžky nová kapela s názvem Oceán. Během zhruba tří let se z ní stal celorepublikový fenomén, který své kvality později potvrdil i na třech deskách vydaných v rozmezí roků 1990 a 1992. Několik stovek tisíc prodaných nosičů mluví za vše. Dnes si o takových číslech mohou tuzemské kapely nechat jen zdát...

V roce 1992 rozjel rodilý Jihočech, který v dětství bydlel ve Větřní na Českokrumlovsku, další úspěšný projekt - Shalom. Velké množství hitů a opět stovky tisíc prodaných nosičů.

Ve druhé polovině 90. let se Petr Muk postavil na vlastní nohy a ještě více posiloval svoji popularitu. Objevil se i v řadě muzikálů, ve kterých prokázal, že jeho silný hlas skutečně těžko hledá konkurenci.

Život tohoto úžasného zpěváka vyhasl náhle 24. května roku 2010. Jeho písně dodnes rotují v rádiích či televizních stanicích, desky se stále prodávají, a jelikož se před lety vrátil na scénu Oceán, zaznívají i z koncertních pódií (v kapele zpívá Jitka Charvátová).

A pokud chcete na Petra zavzpomínat, neměli byste chybět 22. února v pražské Lucerně. Od 19 hodin se zde uskuteční vzpomínkový koncert pro Petra, kterého se zúčastní celá řada hostů - například Petr Bende, Marcela Březinová, Petr Hons, Petr Kolář, Petr Kučera či Jan Vozáry.

Během večera se také uskuteční křest nového rozsáhlého výběru, který mapuje Petrovu kariéru. Kompilace dostala název Platinum Collection.

Petře, všechno nejlepší!

Foto: www.petrmuk.cz

O čem píše Drbna.cz

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v LánechPrezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Dnes, 09:56Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra kultury Lubomíra Zaorálka na zámku v Lánech...

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava ZikmundaPrimátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Dnes, 09:18Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava...

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodcůNa třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

středa, 21. srpna 2019, 15:13Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o