Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Píseň Vánoční pusa poznala světlo světa

neděle, 30. listopadu 2014, 18:47

Krásný vánoční dárek připravila pro velmi nadanou a talentovanou Barunku Sedláčkovou nově se rodící skupina The Greens. Ta se rozhodla vytvořit speciální píseň, která ukáže, jak skvěle se dvanáctiletá dívka vyrovnává se svým nepříznivým osudem.

Jedním z nositelů celého nápadu podpořit dívku, jež trpí neuropatií a je schopna pouze omezeného pohybu, je kapelník Jan Novotný. Nejenom jeho ale velmi oslovila schopnost Barunky postavit se svému postižení a přetavit své omezení ve výhodu. Nyní ohromuje malbami pusou široké okolí. Svůj styl nazvala „pusopis“.

„Idea pramení od našeho akustického hraní. Jednou za určité období se sejdeme v českobudějovickém baru a zapějeme s kamarády pár známých písní. Při tom však vybíráme do sklenice od okurek příspěvky pro Barunku, aby mohla naplno rozvíjet svůj talent, s tím přišla kamarádka Patrika Majerová a my jí tímto děkujeme.“ říká jeden z členů kapely Pavel Maule.

Vánoční pusu si můžete pustit zde

Jenže samotná píseň kapele nestačila. Po dohodě s maminkou Barunky se The Greens rozhodli natočit rovnou videoklip. O mediální podporu zažádali Budějckou Drbnu, která s podobným nápadem okamžitě souhlasila.

Taková vize se líbila i videoproducentům z PROmovie. Ti nabídli, že celý klip zpracují bez jakéhokoliv nároku na honorář a podpoří dobrou věc. Stejně se zachovalo i studio Prodigy Sound, které písni Vánoční pusa zařídilo profesionální zvuk.

„Seběhlo se to strašně rychle. Nahrávali jsme s rytmikou od kapely Lex Barker, jejíž členové jsou Jan Kročák a Richard Binder. Úplně poprvé jsme se sešli minulý pátek večer a hned jsme si spolu zahráli. Hned druhý den jsme se pustili do nahrávání a zvládli to,“ popisuje průběh tvorby Jan Novotný.

ČTĚTE TAKÉ: Muzikant s velkým srdcem. To je Budějčák Jan Novotný

Skladba Vánoční pusa má i své vlastní webové stránky. Každý, koho píseň osloví, má tímto prostřednictvím možnost přidat se ke kapele The Greens a přispět Barunce Sedláčkové libovolnou částkou. Vánoce jsou totiž čas dobrých skutků.

Honza Kročák a Richard Binder z Lex BarkerJirka Drdák a jeho Prodigy SoundBarunka Sedláčková

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vláděČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

sobota, 17. srpna 2019, 20:01Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek...

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidíKlíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

sobota, 17. srpna 2019, 17:54Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o