Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Píseň Vánoční pusa poznala světlo světa

neděle, 30. listopadu 2014, 18:47

Krásný vánoční dárek připravila pro velmi nadanou a talentovanou Barunku Sedláčkovou nově se rodící skupina The Greens. Ta se rozhodla vytvořit speciální píseň, která ukáže, jak skvěle se dvanáctiletá dívka vyrovnává se svým nepříznivým osudem.

Jedním z nositelů celého nápadu podpořit dívku, jež trpí neuropatií a je schopna pouze omezeného pohybu, je kapelník Jan Novotný. Nejenom jeho ale velmi oslovila schopnost Barunky postavit se svému postižení a přetavit své omezení ve výhodu. Nyní ohromuje malbami pusou široké okolí. Svůj styl nazvala „pusopis“.

„Idea pramení od našeho akustického hraní. Jednou za určité období se sejdeme v českobudějovickém baru a zapějeme s kamarády pár známých písní. Při tom však vybíráme do sklenice od okurek příspěvky pro Barunku, aby mohla naplno rozvíjet svůj talent, s tím přišla kamarádka Patrika Majerová a my jí tímto děkujeme.“ říká jeden z členů kapely Pavel Maule.

Vánoční pusu si můžete pustit zde

Jenže samotná píseň kapele nestačila. Po dohodě s maminkou Barunky se The Greens rozhodli natočit rovnou videoklip. O mediální podporu zažádali Budějckou Drbnu, která s podobným nápadem okamžitě souhlasila.

Taková vize se líbila i videoproducentům z PROmovie. Ti nabídli, že celý klip zpracují bez jakéhokoliv nároku na honorář a podpoří dobrou věc. Stejně se zachovalo i studio Prodigy Sound, které písni Vánoční pusa zařídilo profesionální zvuk.

„Seběhlo se to strašně rychle. Nahrávali jsme s rytmikou od kapely Lex Barker, jejíž členové jsou Jan Kročák a Richard Binder. Úplně poprvé jsme se sešli minulý pátek večer a hned jsme si spolu zahráli. Hned druhý den jsme se pustili do nahrávání a zvládli to,“ popisuje průběh tvorby Jan Novotný.

ČTĚTE TAKÉ: Muzikant s velkým srdcem. To je Budějčák Jan Novotný

Skladba Vánoční pusa má i své vlastní webové stránky. Každý, koho píseň osloví, má tímto prostřednictvím možnost přidat se ke kapele The Greens a přispět Barunce Sedláčkové libovolnou částkou. Vánoce jsou totiž čas dobrých skutků.

Honza Kročák a Richard Binder z Lex BarkerJirka Drdák a jeho Prodigy SoundBarunka Sedláčková

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

sobota, 21. září 2019, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

sobota, 21. září 2019, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

sobota, 21. září 2019, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o