Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Planá zve na sobotní řádění masek a vepřové hody

pátek, 9. března 2012, 14:36

Hledáte inspiraci, co podniknout o víkendu? Nechte se pozvat do Plané u Budějc, kde bude v sobotu živo. Tamní obecní úřad ve spolupráci se sportovním klubem připravili nejen pro místní obyvatele vepřové hody, dětský karneval a maškarní veselici.

Program odstartuje úderem 14. hodiny v plánském kulturním domě dětský karneval, při kterém bude pro ty nejmenší připravena diskotéka, soutěže o ceny a nakonec se zvolí i nejhezčí maska.

Od půl třetí pak před obecním úřadem začnou vepřové hody. „Zveme všechny čtenáře Budějcké Drbny na příjemné posezení s harmonikou u domácích jitrniček, jelítek a dalších dobrot,“ vzkázal starosta Plané Tomáš Pintér.

Vrcholem dne bude Maškarní veselice aneb divoký rej masek, který startuje v půl osmé opět v kulturáku. K poslechu i tanci bude hrát Honza Hrdý, kapela SKAT a pro starší pokročilé DJ Standa Minařík. „V průběhu večera se navíc bude soutěžit. Stejně jako při dětském karnevalu se bude vyhlašovat nejhezčí maska,“ dodal Pintér.

Vstupné činí 100 korun, všichni návštěvníci s maskami půjdou za polovic.

Foto: archiv obce

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o