Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Po dvou letech se do Budějc vrátí Krajská přehlídka dětských folklorních souborů

neděle, 12. dubna 2015, 08:40

Lidové písně a tance z jižních Čech si v sobotu 18. dubna užijí návštěvníci budějckého Metropolu. Od 13 hodin zde vypukne Krajská přehlídka dětských folklorních souborů 2015, která se koná vždy po dvou letech a účastní se jí zhruba 300 dětí ve 12 souborových choreografiích.

Nejšikovnější soubor, který zaujme odbornou porotu, bude následně vyslán do celostátní přehlídky, která se uskuteční v Jihlavě. A na jaké soubory se návštěvníci mohou těšit? V prvním bloku vystoupí Písečánek, Palouček Úsilné, DFS Bárováček, Blaťáček Ševětín, Malý Furiant, Doudlebánek.

Od 15 hodin pak na scénu nastoupí FS Radost, Prácheňáček Strakonice, DFS Úsviťáček, Písečánek (starší děti), Borovanský Malý Furiant, FS Bystřina ve Zlivy.

Všechny soubory budou vystupovat v rozmezí sedmi až osmnácti minut.

Zhodnocení přehlídky proběhne v 16.30. O půl hodiny později naváže rozborový seminář poroty s vedoucími souborů, předání a zvláštní ocenění. Vstupné bude 30 korun, přičemž děti do deseti nemusí platit nic. Pořadatelé slibují také doprovodný program.

O čem píše Drbna.cz

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezměníZeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Dnes, 09:17Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra...

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

čtvrtek, 19. září 2019, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o