Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Pod Černou věží se opět rozdávaly filmové ceny

úterý, 3. prosince 2013, 14:05

Kde jinde, než v Českých Budějovicích, by se měl konat Festival Černá věž. Přehlídka amatérských a studentských filmů se letos konala již potřetí a Budějcká Drbna jakožto mediální partner nesměla chybět na závěrečném galavečeru, kde se předávaly ceny vítězům v jednotlivých kategoriích.

Letos se přihlásilo 67 autorů s 95 filmy, což je o pět filmů méně, než před třemi lety. Celý program začal promítacím pásmem už ve středu. Na plátně v Café klubu Slavie se vystřídaly snímky dokumentární, animované nebo výpravné.

O tom, kdo si letos odnesl skleněnou černou věž, rozhodla odborná porota, v níž zasedla například pedagožka estetiky filmu z Filozofické fakulty Jihočeské univerzity Vera Yakimova nebo herec souboru J. K. Tyl Luděk Šindelář. Galavečerem vítězů provázel Vojtěch Novotný se svou sestrou Zuzanou, pro něž byla role moderátorů premiérou.

Ocenění v kategorii Velký film získal snímek Miloše Kameníka Bady. Černou věž za malý film pak z rukou primátora Juraje Thomy obdržel producent filmu One Fine Day Zdeněk Balga. Došlo i na kategorii Dokument, kde byl vybrán film Na Spartu Tomáše Bláhy pojednávající o tom, kde končí fanouškovství a začíná posedlost násilím a konflikty.

Mezi jednotlivými kategoriemi proběhla hudební vystoupení vztahující se k filmům. Jana Beránková například zahrála na piano ústřední skladbu z filmu Amélie z Montmartru. Heidi Johanna Vacek pak spolu s Ondřejem Tylečkem bravurně zahráli na violoncello a housle skladbu Skyfall.

V závěru galavečera předal ředitel festivalu Milan Pleva šek Vandě Polívkové, ředitelce Centra Bazalka, které se věnuje postiženým dětem. Za celou dobu festivalu se na vstupném a darech vybralo 15 tisíc korun. Vanda Polívková byla spolu se svými svěřenci vděčná, že se v Budějcích koná kulturní akce, která zároveň pomáhá na tolik potřebných místech.

Vítězné snímky v jednotlivých kategoriích

Velký film: Bady - Jan Haluza
Malý film: One Fine Day - Leoš Brabec
Velkofilm: The Death Contract - David Březina
Studentský film: Matka - Jaroslav Irša
Dokument: Na Spartu - Tomáš Bláha
Animovaný film: Co se asi stane, když Jasmína Trampotová vytáhne velký špunt - Eliška Vondrušková
Cena diváků: Márinka - Lukáš Janičík a Marta Vančurová
Téma ročníku: Koleje - Jiří Merta a Centrum Arpida

Ústřední píseň z filmu Skyfall v podání Heidi Johanny Vacek a Ondřeje TylečkaDavid Březina, režisér filmu The Death Contract, přebírá ocenění z rukou Libora Grubhoffera, rektora Jihočeské univerzityPrimátor města České Budějovice Juraj Thoma předává Černou věž za nejlepší malý film Zdeňku Balgovi, producentovi filmu One Fine DayVítěz kategorie Velkofilm The Death Contract od Davida BřezinySkladby z filmu Kdyby tisíc klarinetů v podání skupiny SaxWork QuartetŘeditelka Centra Bazalka Vanda Polívková přebírá šek v hodnotě výtěžku festivalu z rukou Milana Plevy, ředitele festivalu

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o