Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Pohodář, srdcař a milý člověk. Muzikanti vzpomínají na Karla Macharta

čtvrtek, 26. února 2015, 15:54

Jihočeskou hudební scénu zasáhla ve středu smutná zpráva. Po těžké nemoci zemřel ve věku 56 let Karel Machart, zakladatel klubu, který si získal renomé i daleko za jihočeským regionem - Highway 61.

Karlovi se před lety podařil husarský kousek, kdy z Highway 61 udělal naprosto kultovní a vyhlášenou záležitost, kterou si zamilovaly i zahraniční hvězdy. A že jich do Budějc dokázal přitáhnout hned několik!

Karel ale nezapomínal ani na českou scénu, která u něj měla velkou podporu. Neváhal také podat pomocnou ruku mladým a nepříliš známým kapelám, pro které hraní v Highway 61 bylo jednoznačně prestižní záležitostí.

Jak na Karla Macharta vzpomínají muzikanti a přátelé? Zde jsou upřímná slova některých z nich:

Vláďa Čížek (kapela Led Zeppelin Southern Revival): Karel vybudoval nejlepší a nejprestižnější hudební klub v jižních Čechách. Dostal k nám na jih spoustu výborné muziky. Pomohl mnohým kapelám z našeho regionu ke zviditelnění. Byla s ním výborná spolupráce, bude velice chybět mně osobně i celému jihočeskému bigbítu...

Tomáš Kuchta (kapela Blamage): Byl to jeden z největších srdcařů, co jsem znal.

Miloš Vaněček (klub Velbloud): Člověka s větším přehledem o bluesové muzice jsem v ČR nepotkal. Navíc jeho přátelský, téměř rodinný přístup, dělal z Highway 61 pohodu, kam se člověk vždycky rád vracel.

Štěpán Halla (kapela Warhawk): Znali jsme se jen trochu, ale vždy se k nám choval báječně. Myslím, že toho pro blues v Budějcích udělal strašně moc! Do Highway 61 jsme chodili s kapelou od začátku. Tenkrát ještě pod věž. Karel byl vždycky super. Je to opravdu strašná škoda!

Jan Novotný (kapela The Greens): Kája byl v první řadě kamarád mého táty. Jeden z největších pohodářů, co znám. Váže se k němu i moje vzpomínka na první elektrickou kytaru, na kterou jsem doma hrál. Tak moc jsem ji chtěl, až mi ji táta půjčil právě od Káji.

Karle, moc děkujeme za všechno, co jsi pro budějckou hudební scénu udělal! Pozdravuj nahoře Jimiho Hendrixe, Garyho Moora, Jacka Bruce a další borce, bez kterých by bluesová a rocková scéna nebyla tak vzrušující a nezapomenutelná!

Foto: Lee Lou

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o