Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Prázdniny byly zakončeny pouštěním lampionů štěstí po Malši

neděle, 31. srpna 2014, 14:38

Světélkový happening na vodě se ze začátku neobešel bez kapek štěstí. Počasí se však přece jenom smilovalo a pršet přestalo, takže svíčky v plujících lampionech přinesly potěšení přihlížejícím nadšencům. Lampiony se proháněly po slepém rameni řeky Malše dlouho do noci.

Poslední prázdninovou sobotu si děti i dospělí zpříjemňovali na festivale Město lidem, lidé městu. Vyvrcholením této dvoudenní slavnosti bylo již tradiční pouštění lampionů štěstí, které bylo možné si dopředu zakoupit na různých místech Budějovic.

Někteří přinášeli lampiony ozdobené a krásně pomalované. Jiní je přímo na místě popisovali propiskami nebo je nechávali čisté.

„O této akci jsme se dozvěděli náhodně, takže jsme si lampion koupili až tady na nábřeží.  Čistý ho necháváme schválně. My si budeme něco přát, až ho budeme vypouštět na vodu,“ smála se Hanka Vojáčková.  Nejčastěji se na lampionech objevovaly jména lidí, kterým bylo štěstí přáno. Děti malovaly i obrázky a některé lampiony byly ozdobené květinami.

V osm hodin se lidé shromáždili u Železné panny, na Sokolském ostrově a u letního kina Háječek, odkud pouštěli svoje štěstí. Lampiony se ze začátku držely hlavně u kraje, takže je lidé různě odháněli deštníky za doprovodu výskajících dětí, které napjatě sledovaly ten svůj. Všichni se pak za tmy kochali nádhernou atmosférou a s úsměvem na rtech odcházeli do svých domovů.

Lampióny štěstí

Město lidem - lampiony štěstí

neděle, 31. srpna 2014, 14:36

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Dnes, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Dnes, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o