Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Prázdniny byly zakončeny pouštěním lampionů štěstí po Malši

neděle, 31. srpna 2014, 14:38

Světélkový happening na vodě se ze začátku neobešel bez kapek štěstí. Počasí se však přece jenom smilovalo a pršet přestalo, takže svíčky v plujících lampionech přinesly potěšení přihlížejícím nadšencům. Lampiony se proháněly po slepém rameni řeky Malše dlouho do noci.

Poslední prázdninovou sobotu si děti i dospělí zpříjemňovali na festivale Město lidem, lidé městu. Vyvrcholením této dvoudenní slavnosti bylo již tradiční pouštění lampionů štěstí, které bylo možné si dopředu zakoupit na různých místech Budějovic.

Někteří přinášeli lampiony ozdobené a krásně pomalované. Jiní je přímo na místě popisovali propiskami nebo je nechávali čisté.

„O této akci jsme se dozvěděli náhodně, takže jsme si lampion koupili až tady na nábřeží.  Čistý ho necháváme schválně. My si budeme něco přát, až ho budeme vypouštět na vodu,“ smála se Hanka Vojáčková.  Nejčastěji se na lampionech objevovaly jména lidí, kterým bylo štěstí přáno. Děti malovaly i obrázky a některé lampiony byly ozdobené květinami.

V osm hodin se lidé shromáždili u Železné panny, na Sokolském ostrově a u letního kina Háječek, odkud pouštěli svoje štěstí. Lampiony se ze začátku držely hlavně u kraje, takže je lidé různě odháněli deštníky za doprovodu výskajících dětí, které napjatě sledovaly ten svůj. Všichni se pak za tmy kochali nádhernou atmosférou a s úsměvem na rtech odcházeli do svých domovů.

Lampióny štěstí

Město lidem - lampiony štěstí

neděle, 31. srpna 2014, 14:36

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o