Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Přijďte si vyzkoušet, s čím se musí vypořádat vozíčkáři

úterý, 2. října 2012, 18:48

Festival Nohama na zemi, který se uskuteční ve středu 10. října od 13 do 22 hodin u Sportovní haly v Českých Budějovicích, je kulturní akce zaměřená na pomoc handicapovaným lidem. Projekt klade důraz na seznámení široké veřejnosti s problémy postižených, ale také bariérami, které musí denně překonávat.

Na tyto bariéry bude kreativním způsobem upozorňováno například bary a toaletami. Handicapovaní návštěvníci je budou mít dostupné, ostatní se naopak musí vypořádat s vyvýšenými. Na festivalu se setkáte i s dalšími překážkami, aby všem příchozím připomínaly perspektivu vozíčkáře.

Celý den se dobrovolníci s kasičkami v rámci veřejné sbírky budou pohybovat mezi návštěvníky a za příspěvek pro občanské sdružení Kaňka obdrží pásku, která jim zajistí zajímavou slevu na nápoje a jídlo.

Na festivalu vystoupí kapely The Duffs, Colectiv, Fast food Orchestra, Bezpatyboty a Tlustá Berta. Moderátorem festivalu bude Miroslav Louženský, přezdívaný Kalous, který již hrdě odmoderoval čtyři Odpadfesty a jeden ročník Budějovického Majálesu.

Součástí festivalu Nohama na zemi je také Dětský půlden. Tato akce, která odstartuje v 9 hodin ráno, je určena pro děti z Dětského domova v Horní Plané, mateřských i základních škol, aby se i jim více zpřístupnila kultura.

Dětský půlden bude zpestřovat občanské sdružení Tvor, které s nejmenšími návštěvníky bude vytvářet předměty na památku, Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík by mělo ukázat, že i němá stvoření nám mohou efektivně pomoci, Téměř divadelní společnost bude hrát divadla pro děti a připraveny budou i další různé hry.

Díky sponzorům mají organizátoři připravené drobné občerstvení pro paní učitelky ze základních škol a školek. Vstup pro všechny návštěvníky je zdarma.

Program festivalu

9:00 přivítání dětí na dětském dni
9:30 začátek soutěží
10:00 divadlo
10:15 ukázka Judo České Budějovice
10:30 Hafík - ukázka canisterapie
11:00 divadlo
11:15 ukázka Judo České Budějovice
11:30 Hafík - ukázka canisterapie
12:00 divadlo
14:00 The Duffs
15:15 Bezpatyboty
17:00 Colectiv
18:45 Tlustá Berta
20:30 Fast food orchestra

Napsal Lukáš Pöchmann

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o