Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Program na audiovizuální scéně u Slavie dnes pokračuje

pátek, 19. července 2013, 10:17

Tento týden probíhá v prostoru letní scény budějckého Kulturního domu Slavie festival Central Park Slavie, který ve středu zahájila asi nejzajímavější část, co se vizuálního vjemu týká.

Audiovizuální stage nabízí divákům vizuálně sladěný prostor, který připravují videoumělci ze seskupení Invert. Letní scéna Slavie se proměnila v neobvyklý prostor.

„Touto nocí proplujeme na vlnách zvuků nejhlučnějších z tichých, nejhrubších z jemných. Světelná přitažlivost nás přiměje procítit záření Invertu. Nulová krychle je všude i nikde. Rozsviťte se!“ komentuje chystaný páteční program jeho autor ze skupiny Invert Petr Popelka, který si říká vj zeroCube.

Čeká vás bluesrockový koncert Vojtěcha Urbánka s Tomášem Mourkem a rockové formace ONI s afterparty v Café Klubu Slavie. Program startuje dnes v 19 hodin. V sobotu pak audiovizuální část uzavře skupina City Freezer a videoumělci z Invertu přichystají vyvrcholení prvního týdne festivalu.

„Scénografická hra každodenního vnímání prostoru. I takto se dá pojmenovat pohled na scénu tvořenou umělci, kteří světlo, barvy, zvuky, doteky a vůně vnímají každý den. Užijme si závěr první čtvrtiny festivalu všemi smysly! Tato akce vám pootevře dveře do hudebního světa, nejčastěji ze západní produkce. Od šlapavých rytmů deep house, tech house, až po bublající minimal,“ uzavírá pozvánku na sobotu Petr Popelka.

Veškeré akce jsou bez vstupného. Více informací naleznete na stránkách pořadatele festivalu Café Klubu Slavie.

Soutěž o permanentky a trička

V průběhu festivalu Central Park Slavie můžete soutěžit o hodnotné ceny. Stačí na místě vyplnit ´soutěžní dotazník´ a zařadit se každý týden do slosování o permanentku do Café Klubu Slavie na všechny akce pořádané klubem od 1. října do 31. prosince 2013, a dále o originální triko festivalu od společnosti TyTrika.cz.

Ze všech ´soutěžních dotazníků´ na konci festivalu vylosujeme jednoho šťastlivce, který dostane od společnosti Saiko servis nejnovější barevnou multifunkční tiskárnu Brother MFC na tisk do formátu A3.

Sledujte Budějckou Drbnu, losuje se 23. 7., 30. 7., 20. 8. a 27. 8.

Napsal David Matějíček
Foto: Tomáš Jarolím

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o