Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Program na audiovizuální scéně u Slavie dnes pokračuje

pátek, 19. července 2013, 10:17

Tento týden probíhá v prostoru letní scény budějckého Kulturního domu Slavie festival Central Park Slavie, který ve středu zahájila asi nejzajímavější část, co se vizuálního vjemu týká.

Audiovizuální stage nabízí divákům vizuálně sladěný prostor, který připravují videoumělci ze seskupení Invert. Letní scéna Slavie se proměnila v neobvyklý prostor.

„Touto nocí proplujeme na vlnách zvuků nejhlučnějších z tichých, nejhrubších z jemných. Světelná přitažlivost nás přiměje procítit záření Invertu. Nulová krychle je všude i nikde. Rozsviťte se!“ komentuje chystaný páteční program jeho autor ze skupiny Invert Petr Popelka, který si říká vj zeroCube.

Čeká vás bluesrockový koncert Vojtěcha Urbánka s Tomášem Mourkem a rockové formace ONI s afterparty v Café Klubu Slavie. Program startuje dnes v 19 hodin. V sobotu pak audiovizuální část uzavře skupina City Freezer a videoumělci z Invertu přichystají vyvrcholení prvního týdne festivalu.

„Scénografická hra každodenního vnímání prostoru. I takto se dá pojmenovat pohled na scénu tvořenou umělci, kteří světlo, barvy, zvuky, doteky a vůně vnímají každý den. Užijme si závěr první čtvrtiny festivalu všemi smysly! Tato akce vám pootevře dveře do hudebního světa, nejčastěji ze západní produkce. Od šlapavých rytmů deep house, tech house, až po bublající minimal,“ uzavírá pozvánku na sobotu Petr Popelka.

Veškeré akce jsou bez vstupného. Více informací naleznete na stránkách pořadatele festivalu Café Klubu Slavie.

Soutěž o permanentky a trička

V průběhu festivalu Central Park Slavie můžete soutěžit o hodnotné ceny. Stačí na místě vyplnit ´soutěžní dotazník´ a zařadit se každý týden do slosování o permanentku do Café Klubu Slavie na všechny akce pořádané klubem od 1. října do 31. prosince 2013, a dále o originální triko festivalu od společnosti TyTrika.cz.

Ze všech ´soutěžních dotazníků´ na konci festivalu vylosujeme jednoho šťastlivce, který dostane od společnosti Saiko servis nejnovější barevnou multifunkční tiskárnu Brother MFC na tisk do formátu A3.

Sledujte Budějckou Drbnu, losuje se 23. 7., 30. 7., 20. 8. a 27. 8.

Napsal David Matějíček
Foto: Tomáš Jarolím

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

sobota, 19. října 2019, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

sobota, 19. října 2019, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o