Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Radniční výstavní síň je plná roztomilých dětských prací

pátek, 24. ledna 2014, 18:36

Byl to zajímavý rok. Vznikl slavný fotbalový klub AC Sparta Praha, v Košicích začala jezdit první parní tramvaj a ženy v Coloradu mohly konečně volit. Rok 1893 byl důležitý také pro Budějčáky!

Tehdy totiž vznikla 1. obecní česká škola v Českých Budějovicích, která dnes nese název Základní škola a Mateřská škola J. Š. Baara. Výročí 120 let od založení se škola rozhodla oslavit výstavou dětských prací, která měla tento týden ve středu vernisáž ve výstavní síni českobudějovické radnice.

„Řada osobností a spolků tehdy usilovala o pozvednutí českého školství,“ vrátil se ke kořenům školy její ředitel Vladimír Čunát. „Nakonec se podařilo postavit velkou budovu na rohu Jírovcovy a Baarovy ulice,“ dodal se slovy, že je škola důkazem toho, že se český život začal koncem 19. století v Českých Budějovicích prosazovat.

ZŠ a MŠ J. Š. Baara je známá mimo jiné folklórním souborem Bárováček, který má již více než půl století dlouhou tradici. Původně se jednalo pouze o dívčí soubor, který se ale začal velmi rychle rozrůstat. Na svém kontě má mnoho významných ocenění a úspěchů. Ve škole také působí dětský pěvecký soubor Carmina. Právě ten se ve středu odpoledne představil i návštěvníkům vernisáže.

Výstava ke 120 letům ZŠ a MŠ J. Š. Baara potrvá až do 7. února. „Podílely se na ní děti ze základní i mateřské školy,“ zmínil Vladimír Čunát. Dětské výtvory můžete vidět na několika panelech. Expozice je pěkně a přehledně uspořádaná, což potěší oko nejednoho návštěvníka.

Radniční výstavní síň letos nabídne hned několik zajímavých výstav. Školáky z Baarovy školy nahradí Dny slovenské kultury, které začnou v druhé polovině února. Program, který naleznete na stránkách města, je plný až do konce roku!

Vernisáž výstavy pořádané k výročí 120 let od založení ZŠ a MŠ J. Š. BaaraVernisáž výstavy pořádané k výročí 120 let od založení ZŠ a MŠ J. Š. BaaraVernisáž výstavy pořádané k výročí 120 let od založení ZŠ a MŠ J. Š. BaaraVernisáž výstavy pořádané k výročí 120 let od založení ZŠ a MŠ J. Š. BaaraVernisáž výstavy pořádané k výročí 120 let od založení ZŠ a MŠ J. Š. BaaraVernisáž výstavy pořádané k výročí 120 let od založení ZŠ a MŠ J. Š. Baara

O čem píše Drbna.cz

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířatFOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

Dnes, 10:29V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se...

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivněMinisterstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Dnes, 09:06Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,...

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

neděle, 18. srpna 2019, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o