Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Radním došla trpělivost, na investora Rejnoka čekat nebudou

čtvrtek, 27. března 2014, 15:28

Českobudějovičtí radní zastavili přípravu stavby Koncertního a kongresového centra Antonína Dvořáka, takzvaného Rejnoka. Důvodem jsou nejasnosti kolem investora, jehož garant projektu stále nepředstavil. Stavbu za dvě miliardy korun navrhl zesnulý architekt Jan Kaplický již v roce 2008.

„Pokud budu mluvit za sebe, tak se domnívám, že garant měl dost času na to, aby nám investora představil. Ty nejasnosti kolem financování mě vedly k tomu, že jsem také souhlasil se zastavením projektu,“ řekl po středečním jednání Rady města České Budějovice náměstek primátora Petr Podhola.

Rejnok přitom získal vloni územní rozhodnutí. Stavba měla vzniknout na ploše několika desítek tisíc metrů čtverečních v areálu bývalých kasáren ve čtvrti Čtyři Dvory.

„Já osobně jsem byl pro, abychom ještě dali garantovi projektu šest měsíců čas na oznámení investora. Ale musel by do týdne začít platit nájem z pozemků, které jsou pro stavbu vyčleněné,“ uvedl 1. náměstek budějckého primátora Miroslav Joch s tím, že nájemné by činilo 250 tisíc korun ročně.

Garantem projetu je Jihočeská společnost přátel hudby. Její předseda Antonín Kazil tvrdí, že v nejbližší době by investora oznámil. „Máme konkrétnější údaje, ale chtěli jsme jméno zveřejnit až ve chvíli, kdy bude vše definitivně uzavřeno,“ sdělil včera agentuře ČTK.

Zároveň dodal, že jej rozhodnutí radních mrzí, ale stále věří, že tím projekt Rejnoka nekončí. „Chceme o tom dále jednat. Pokud tedy bude nadále zájem rovněž z druhé strany,“ řekl Kazil.

Město ale nehodlá pozemky vyhrazené pro výstavbu plánovaného kulturního stánku dál blokovat a začne projednávat žádosti o jejich odkup. „Změna územního plánu zatím není aktuální. Nejprve musíme dobudovat základní technickou vybavenost. To může trvat až rok,“ dodal náměstek primátora Miroslav Joch.

„Pokud někdy v budoucnu Jihočeská společnost přátel hudby přijde a bude chtít umístit Rejnoka do výstavby, která tam vznikne, bude už jenom na jejich úsudku, zda se tam tento objekt hodí, nebo ne,“ poznamenal ještě Joch.

Jeho slova doplnila náměstkyně primátora Ivana Popelová, že vedení radnice se nyní může začít naplno zabývat plánovanou rekonstrukcí kulturního domu Slavie.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vláděČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

sobota, 17. srpna 2019, 20:01Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek...

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidíKlíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

sobota, 17. srpna 2019, 17:54Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o