Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

RECENZE: Želvy Ninja ještě do polívky nepatří!

pátek, 22. srpna 2014, 18:23

Začátkem 90. let to byl neskutečný kult. Želví ninjové, Tříska, Trhač... Bylo v Čechách dítě, které by se do prvního filmového želvího filmu nezamilovalo? Ne! Letní kina praskala ve švech a želvy měly dokonce snad i větší status než třeba Batman.

Jenomže postupně želvám odzvonilo. Zašlý lesk jim nevrátily ani nové seriály, ani film z roku 2007. Změní se situace v roce 2014?

Nad novým zpracováním mnoho lidí ohrnovalo nos již dávno před premiérou. Trailer sice vypadal dobře, ale fanoušky děsila nová podoba Trhače a přílišná akce, která z ukázek sršela. Staré želvy si přitom zakládaly i na silné atmosféře a humoru.

Nutno hned dodat, že atmosféra snímku skutečně chybí. Pamatujete si na temný nádech jedničky, ze kterého měli znepokojivý pocit i rodiče? V novince po něm nejsou ani stopy. Bohužel. Vtip naštěstí filmu nechybí, a ačkoliv to není žádný komediální orgasmus, některé hlášky vám úsměv na tváři vyloudí.

Jak se předpokládalo, Želvy Ninja staví především na akci, která vrcholí hlavně v druhé polovině stopáže. V té první se spíše kecá a děj se soustředí na reportérku April (Megan Fox), která je sice hezká, ale tak nějak nad její honbou za senzací kroutíte hlavou. Film je zkrátka ze začátku pěkně nudný a šedivý. Jakmile se ale děj trošku rozjede, snímek nabírá grády a chvílemi je až dechberoucí podívanou.

Vrcholem je bezesporu scéna na sněhu, kdy se želvy snaží co nejrychleji dostat za Trhačem, jenž letí vrtulníkem. Výborný střih, efekty, tempo a v tom všem jedna hláška za druhou. Škoda, že se takto skvělých momentů nepodařilo natočit více. I samotné finále s Trhačem je pak už jen slabším odvarem.

Apropo... Trhač! Čekáte charismatického netvora? Zapomeňte na něj! Jak již trailer napovídal, z ikonické postavy se stal podivný hybrid, který připomíná robotického střihorukého Edwarda. Podoba trhače je největší prohrou filmu. Bohužel...

Samotné želvy se naproti tomu povedly. Dokonce i připomínají své předchůdce z 90. let, což osobně kvituji. Člověk tak má alespoň trošku nostalgický pocit. A Tříska? Příliš sympatií ve vás nejspíš nevzbudí, ale co byste čekali od přerostlé krysy.

Je škoda, že i v novém zpracování chybí největší komiksový padouch všech dob - Krang. Snad jednou rozzuřený mozek s očima dostane svůj zasloužený prostor.

Želvy Ninja není špatný film, ačkoliv osobně dám vždycky raději přednost původní trilogii. Nová verze je pohodovou letní oddychovkou, při které si odpočinete a určitě se i slušně pobavíte. Nic hlubšího, jako například nové verze Batmana či Robocopa, ve vás ale nezanechá.

Jedno se však musí tvůrcům nechat - vrátili želvy na scénu. Kinosál byl slušně zaplněn a podle reakcí dětského publika si dovolím říct, že jsou želvy zpátky!

Budějcká Drbna dává filmu Želvy Ninja 60 %

Recenzi filmu podpořilo multikino CineStar České Budějovice

Foto: Paramount Pictures

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Dnes, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Dnes, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o