Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Rejnok by mohl v březnu získat územní rozhodnutí

čtvrtek, 17. ledna 2013, 13:41

Práce na stavbě Koncertního a kongresového centra Antonína Dvořáka v Českých Budějovicích, které ve tvaru rejnoka navrhl zesnulý architekt Jan Kaplický, pokročily.

Radní na svém úterním zasedání jednali se zástupci investora stavby za asi dvě miliardy korun o stanovisku k vydání územního rozhodnutí. Z Londýna na ně přiletěla i architektka Eva Jiřičná, která stojí v čele projekčního týmu.

Podle předsedy Jihočeské Společnosti přátel hudby (JSPH) Antonína Kazila, jenž o výstavbu koncertního centra několik let usiluje, by územní rozhodnutí měli získat asi v březnu, první koncert v Rejnokovi by měl být v roce 2015.

Tajemného investora ale stále tají. Podle rozhodnutí krajského úřadu nebude mít stavba významný vliv na životní prostředí a takzvaná EIA se k němu nemusí vypracovávat.

V minulosti se spekulovalo, že investorem bude ČEZ, to ale Kazil odmítl. Podle něj to nebude ani ruská společnost TVEL, jež je výrobcem jaderného paliva pro Temelín a také sponzorem festivalu Emy Destinové, kterou pořádá JSPH, ani konsorcium Mir, jež se uchází o dostavbu Temelína. „Nebude to žádná společnost z východu, ani jaderná,“ uvedl Antonín Kazil pro ČTK.

Radní se podle primátora Juraje Thomy bavili s realizačním týmem zejména o dopravním napojení objektu, o tom, jak zasahuje do dalších zájmů města v lokalitě Čtyři Dvory.

„Výsledkem je, že jsme nějakou shodu našli. Shoda umožnila, že město poté, co budou dořešeny dvě křižovatky, napojení areálu směrem na Husovu třídu a na ulici Evžena Rošického, vydá kladné souhlasné stanovisko pro vydání územního rozhodnutí na tuto stavbu,“ uvedl primátor. Pokud to projektanti stihnou, tak po příští radě.

Thoma zdůraznil, že město se na stavbě nebude finančně podílet a prodej pozemků, které má investor nyní od města pronajaté, se odehraje za standardních podmínek. Město by centrum mohlo využívat třeba pro baletní a operní inscenace Jihočeského divadla.

„V tuto chvíli nevíme, kdo bude investorem, ale vědět to chtít budeme. Pro nás je důležité, aby na těch městských pozemcích, které jsou v centru bývalého vojenského areálu ve Čtyřech Dvorech, kde se budou odehrávat i jiné aktivity, nezůstala například jáma, nebo rozestavěná stavba,“ uvedl primátor.

Město bude chtít podobné záruky, jako třeba požadovalo na nestandardní stavbu autobusového nádraží, jež stojí na střeše obchodního domu.

Kaplický se svým týmem Future Systems navrhl pro České Budějovice originální černý objekt organických tvarů. Dokončená studie je Kaplického nejdopracovanějším dílem v tuzemsku, jeho náhlá smrt však v lednu 2009 další jednání načas zmrazila.

Navržený objekt má trojúhelníkový půdorys a zaujímá plochu téměř 1,5 hektaru. Centrum má mít například dva koncertní sály pro 1000 a 400 posluchačů.

Zdroj: ČTK
Foto: www.konstrukce.cz

Chcete mít v Budějcích Rejnoka?

 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 201 čtenářů

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o