Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Rudolfovští se opět ponořili do historie

úterý, 10. června 2014, 08:24

Milá a skutečně nádherná tradice. Tak by se jednou větou daly popsat Hornické slavnosti, které se už popatnácté uskutečnily v Rudolfově. Zatímco v Budějcích tisíce lidí koštovaly zlatavý mok na Slavnostech piva, Rudolfov v sobotu podnikl exkurzi do minulosti.

Hornické slavnosti mají velmi slušný zvuk i za hranicemi regionu. Ani letošní ročník jim ostudu neudělal! Příjemné místo, bohatý program, plno stánků s rozmanitou nabídkou, výstava dravců, koně... Pokud milujete historické akce, ale například krumlovské Slavnosti pětilisté růže jsou na vás už příliš masivní záležitostí, rudolfovské slavnosti vám mohou nabídnout ideální kompromis.

„Na Hornické slavnosti jsme vyrazili poprvé. Nějakou dobu jsme po městě bloudili, protože hlavní silnice byla uzavřená, ale nakonec to za to stálo. Líbí se mi zdejší komorní atmosféra a hlavně program, který je dokonalým kontrastem všem těm pouťovým atrakcím, jež se konají v jiných městech či vesnicích,“ zmínil například Petr Trávníček, který na výlet vytáhl svou přítelkyni.

Program byl skutečně zajímavý. Zpívalo se, tancovalo... Návštěvníci se i zábavnou formou dozvěděli několik dobových zajímavostí - pozornost přitáhly například ukázky námluv z období renesance.

Dětičky si užívaly jízdu na koních. A pokud zrovna na obzoru žádný malý zájemce nebyl, vyskočili do sedel dospělí. Atrakcí byli i draví ptáci, kteří se vystavovali na kraji areálu. Že je jim pozornost nepříjemná? Ale kdeže, do foťáků pózovali jak skutečné celebrity!

Hornické slavnosti jsou zkrátka sázkou na jistotu. Je to přátelská a od srdce dělaná akce, které není co vytknout. V kombinaci s krásným počasím ideálně strávená sobota.

Z průběhu slavností byli nadšení i organizátoři - Společnost přátel Rudolfova. „Po delší době nám bylo nakloněno i počasí, a to je minimálně 50 procent úspěchu,“ řekla předsedkyně spolku Hana Kuboušková a dodala: „Nic není dokonalé, pár nedostatků se našlo, ale celkový dojem a ohlasy veřejnosti na letošní Hornické slavnosti jsou kladné.“

Předsedkyně vyzdvihla například tradiční koncert Třeboňských pištců v kostele sv. Víta či koncert Smíšeného komorního sboru z Příbrami. „Koncerty vyzněly krásně, a to díky úžasné akustice tohoto prostoru.“

Na úpravě prostoru Farské louky, kde se slavnosti konaly, pracovali členové spolku už v pátek. „Páteční příprava prostoru vyžaduje velké nasazení, záleží na každém detailu a tisíci maličkostech. Podařilo se, vše bylo včas připraveno a v sobotu jsme dokázali pobavit okolo tisícovky lidí,“ zmínila Hana Kuboušková.

Škoda jen kolize termínů se zmíněnými pivními slavnostmi. Obě akce tak přišly o potencionální návštěvníky. Kdyby se měli ale pořadatelé neustále ohlížet na ostatní akce, nejspíš by nikdy nic neuspořádali. A abychom nezapomněli... Budějcká Drbna přeje Hornickým slavnostem všechno nejlepší k patnáctinám!

15. Hornické slavnosti v Rudolfově

15. Hornické slavnosti v Rudolfově

úterý, 10. června 2014, 08:20

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o