Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Šarmantní Ladislav Zibura bavil divadelní scénu DK Metropol

středa, 8. dubna 2015, 19:21

Ladislava Ziburu asi není třeba dlouho představovat. Člen organizačního týmu Budějovického Majálesu, student Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Budějčák a milovník nevšedních výletů a poutí. Tak by se dal Ladislav doposud charakterizovat.

Láďa nyní objíždí Českou republiku se svým vyprávěním o pouti do Jeruzaléma, kterou loni v létě absolvoval a ze které si přinesl velké množství zážitků a zkušeností. Tyto zkušenosti si ale nechce nechat pro sebe a po Brně uspořádal přednášku i v Českých Budějovicích, svém rodném městě.

Na úvod začal tím, jak vše vzniklo a jak ho vůbec pouť do Jeruzaléma napadla. V jeho životě se nejednalo o první výlet takového rázu, již po maturitě vyrazil na Svatojakubskou cestu do Santiaga de Compostela. Cesta ho nadchla. Přestože si na ní prožil své, vyrazil další rok z Budějc do Říma a rok nato na kole k Severnímu moři. Tento plán mu úplně nevyšel, po dlouhé cestě totiž zjistil, že se vyskytl u Baltského moře, a tak se umyl, otočil a jel domů.

Po těchto zkušenostech chtěl zažít i něco jiného, něco míň evropského, proto se mu v hlavě urodil nápad s poutí do Jeruzaléma, jednoho z nejstarších měst na světě. Cesta mu zabrala 40 dnů, ušel během ní přes 1400 kilometrů, několikrát málem umřel nebo se narodil a zažil spoustu vtipných situací.

Budějcká Drbna nechce vyzradit úplně všechno, co Láďa na cestě zažil. Určitě tak využijte šance a zajděte na druhou přednášku, kterou tým okolo Ládi z důvodu velkého zájmu o vyprávění přidal na neděli 19. dubna.

Ladislav Zibura vyprávěl divákům v DK Metropol o cestě do JeruzalémaLadislav Zibura vyprávěl divákům v DK Metropol o cestě do JeruzalémaLadislav Zibura vyprávěl divákům v DK Metropol o cestě do JeruzalémaLadislav Zibura vyprávěl divákům v DK Metropol o cestě do JeruzalémaLadislav Zibura vyprávěl divákům v DK Metropol o cestě do Jeruzaléma

O čem píše Drbna.cz

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezměníZeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Dnes, 09:17Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra...

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

čtvrtek, 19. září 2019, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o