Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Šedesáté narozeniny oslavila AJG velkolepou vernisáží

pondělí, 15. července 2013, 12:14

Letošní hlavní turistickou sezonu spojila Alšova jihočeská galerie s projektem Andy Warhol - Zlatá šedesátá. Vernisáž k této unikátní výstavě si samozřejmě Budějcká Drbna nemohla nechat ujít.

To, že se v galerii děje něco výjimečného, bylo patrné již před vstupem do jednoho z nejkrásnějších obytných sídel aristokracie, zámku v Hluboké nad Vltavou. Po růžovém koberci se procházely ženy v krátkých šatičkách a Drbna měla chvíli dojem, že se nachází na módní přehlídce.

Všude postávaly skupinky lidí a živě debatovaly. Z hlavního sálu se ozývala hudba ve stylu Velvet Underground, která lákala ke vstupu do barevného světa Andyho Warhola. Návštěvníci obdivovali nejenom práce proslulého grafika a malíře, ale i nádherné prostory, ve kterých se výstava nachází.

„Lokace na výstavu byla vybrána naprosto záměrně. Není většího kontrastu než dát Pop-Art do prostor zámeckého komplexu,“ komentoval umístění autor celého projektu Daniel Hovorka.

Při instalaci obrazů byl nápomocen i slovenský odborník Miroslav Sirik, který každoročně instaluje dvě velké výstavy na téma Warhol po celé Evropě. Sál je rozdělen do různých zákoutí s obrazy, Andyho portréty či věcmi, které používal.

Návštěvníci se kochali barevnými portréty Marilyn Monroe, Mao Ce-tunga, Lenina, Andyho prvními reklamami, sbírkou obalů hudebních alb či kresbami z padesátých let. Výstava čítá téměř dvě stě exponátů, které pocházejí ze soukromých sbírek jak z České republiky, Slovenska, tak i Německa. Velká část je dovezena z Múzea moderného genia Andyho Warhola ve slovenských Medzilaborcích.

Součástí výstavy je i instalace v duchu slavného Warholova uměleckého studia The Factory, kde si každý mohl vyzkoušet sítotisk. V druhém rohu se prodávaly suvenýry v podobě triček, tašek, pohledů, ale i knih či nafukovacích banánů.

Stylové bylo i občerstvení. Fazolkový salát, hamburger s falafelem, čokoládová fontána, do které se máčel banán, nebo studená rajčatová polévka, kterou podával známý kuchař Petr Stupka. Dojmy z celého večera se pak probíraly při pohárku dobrého vína či mátového a šalvějového čaje.

Red and Black Lenin

Vernisáž výstavy Andyho Warhola na Hluboké

pondělí, 15. července 2013, 12:05

Červencové setkání v duchu Pop-ArtuNávštěvníci obdivovali Warholova dílaStylový růžový koberec vás zavede do sálu plného barev

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Dnes, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Dnes, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o