Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Skautské oddíly v sobotu obsadily Sokolský ostrov

čtvrtek, 12. září 2013, 12:15

Minulou sobotu bylo na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích rušno. Konal se zde totiž pátý ročník Skautské pouti, tentokrát na téma Velký třesk. Skautské oddíly předváděly svou činnost a lákaly nové zájemce o skauting do svých řad.

Již tradičně na začátku nového školního roku se mohly děti se svými rodiči zúčastnit Skautské pouti na Sokolském ostrově, která probíhala od 10 hodin dopoledne až do odpolední 16. hodiny.

V malém stanovém městečku, které tady vyrostlo, si děti mohly vyzkoušet střílení z luku, chození na chůdách, lezení po horolezecké stěně a mnoho dalšího, a to na jednotlivých stanovištích, která byla pojmenována po planetách, například Mars či Jupiter. Návštěvníci pouti si také mohli odpočinout ve stanové čajovně a zahrát si deskové hry.

Skauting je v Českých Budějovicích velmi populární, což dokazuje celkem dvacet oddílů s různým zaměřením, například vodácké oddíly, nebo oddíly specializující se na lanové aktivity. Všechny oddíly nechaly v sobotu návštěvníky nahlédnout do svých programů.

Celosvětové skautské hnutí, které má přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí (mezi Čechy mnoho významných osobností) oslavilo v roce 2007 sto let své existence. V České republice je v současnosti registrováno 45 tisíc členů a jedná se tak o největší organizaci pracující s dětmi u nás.

Skautská pouť na Sokolském ostrověSkautská pouť na Sokolském ostrověSkautská pouť na Sokolském ostrověSkautská pouť na Sokolském ostrověSkautská pouť na Sokolském ostrověSkautská pouť na Sokolském ostrově

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřelaBabišova francouzská restaurace zavřela

Babišova francouzská restaurace zavřela

Dnes, 12:52Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTKFotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Dnes, 12:04Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPDSoud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Dnes, 10:58Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o