Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Slavii prostoupí energie kapely WWW a Pavla Fajta

úterý, 20. května 2014, 19:40

Tento týden ve středu si v českobudějovickém Café klubu Slavie si přijdou na své fanoušci elektroniky i alternativních hudebních žánrů.

Kapela WWW vznikla v Praze na počátku 90. let. Nikdo tehdy netušil, že název skupiny později dostane zcela nový význam. Původně bylo jméno WWW zkratkou anglického We Want Word. WWW kolem sebe v té době soustředili první české nadšence hiphopové kultury, byli jednou z prvních rapových kapel u nás.

Pavel Fajt je brněnský hudebník, který se řadí mezi alternativní umělce. Jeho hudba se pohybuje na pomezí world music, art-rocku, folk-rocku a experimentální elektronické hudby. Od 80. let vystupuje společně s Ivou Bittovou, ale i s mnoha dalšími hudebníky. Sólově hraje od roku 1992. Kromě rozšířené bicí soupravy využívá jednoho či dvou akustických kruhů.

Jaký bude jejich společný koncert ve Slavii? Elektronické podklady, živá manipulace s Korg pady, klávesami a elektronickými perkusemi. Živé bicí spárované s hypnotickou samplovanou a elektronickou rytmikou. Expresivní vokál Ondřeje Anděry a zpěvačky Milesy je hnán dopředu groovy bubeníka Pavla Fajta (Bittová & Fajt, Pluto, Slet Bubeníků). Těšte se na dramatickou hudební výpověď.

Živá vystoupení kapely WWW ve složení Sifon, Milesa a DJ BrainyThug mají neopakovatelnou atmosféru a je již téměř pravidlem, že samotná show se odvíjí od reakcí fanoušků. Přijďte a staňte se součástí koncertu! Vstupné v předprodeji stojí 150 Kč, na místě bude za 200 Kč.

Napsal David Matějíček
Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

pondělí, 16. září 2019, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

pondělí, 16. září 2019, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

pondělí, 16. září 2019, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o