Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Slavnosti těstovin v Boršově slibují velký zážitek

středa, 21. září 2011, 10:41

Špagety, vřetena, kolínka a spousta zábavy. Tak by měl vypadat první ročník Slavností těstovin, které se budou konat v kempu v Boršově nad Vltavou v sobotu 24. září. Celodenní netradiční akcí pro celou rodinu se boršovští rozloučí s létem.

„V jiných městech mají Borůvkobraní nebo Zelnobraní, my si vážíme toho, že v naší obci již od roku 1884 působí jeden z největších výrobců těstovin v Evropě, dříve firma Bratří Zátkové vedená dnes pod hlavičkou firmy Europasta SE, která vyrábí kvalitní těstoviny a zaměstnává stovky lidí, mezi kterými je řada našich obyvatel,“ říká místostarosta Boršova nad Vltavou Miroslav Nejedlý. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavý program.  „Chceme dát lidem možnost zažít něco originálního, co mohou vidět například jen v Praze na orloji. Jedná se o velkou show, kterou připravujeme na závěr celého dne,“ slibuje Nejedlý.

Slavnosti se konají od 10 hodin do půlnoci a návštěvníci se mohou těšit na pestrý program. Během slavností se bude hned několikrát soutěžit. „Proběhne utkání v rychlosti pojídání těstovin o Boršovského jedlíka, bojovat se bude o Zlatou nudli v rozeznávání 30ti druhů těstovin a asi nejvíce se budou muset účastníci překonávat v pivním duelu,“ s úsměvem odkrývá zákulisí soutěží Nejedlý. Dále jsou připraveny vyhlídkové plavby po Vltavě, jarmark tradičních řemesel nebo selské jízdy po Boršově. Děti se pobaví při klaunském vystoupení, kouzelnické show a na zábavních atrakcích. Ve správném kempu by neměla chybět kytara a trampské písně. Proto se od 17 hodin mohou diváci těšit na známé písně v podání jednoho z nejlepších písničkářů české folkové scény Františka Nedvěda.

Kuchař a programový ředitel budějovického GASTROFESTU Petr Šíma se na slavnostech postará také o české mlsné jazýčky. „Připravím třicet kilogramů těstovin na mnoho způsobů. Hosté tak ochutnají recepty z celého světa. Poradím, jak uvařit levnější i luxusnější varianty a zkusím poodhalit i něco z velmi starých receptů až z pravěku,“ láká Petr Šíma. Petr Šíma je mimo jiné i mistrem ČR ve vaření kotlíkových gulášů z roku 2006 a držitelem dvou stříbrných medailí z maďarského mistrovství světa ve vaření guláše v Szolnoku. Těstovina je vhodnou přílohou i pro guláš, a tak návštěvníci budou moci ochutnat tento mistrovský pokrm v jeho podání.„Jsme potěšeni, že obec si jako hlavní téma svých slavností vybralo právě těstoviny. Věříme, že se akce povede a tím se zahájí v Boršově nová tradice“, uvedl Pavel Hrdina, zástupce společnosti Europasta SE.

Továrna Bratří Zátků poslouží také pro jedinečnou večerní show. Na stěny budovy se bude promítat speciální světelná projekce 3D obrazů, zvané videomaping, naplno. Uprostřed Vltavy se pomocí nové technologie vytvoří outdoorová vodní stěna vysoká 12 a široká 25 metrů, na které budou různé efekty. Ohňostrojem budou celodenní slavnosti zakončeny.

Pořadatelé slibují všem, kteří mají příjmení spojené s těstovinami, vstup zdarma. Lístky si tak nebudou muset koupit například pan Kolínko, Mouka nebo paní Fleková nebo Mušličková. Ostatní návštěvníci zaplatí zvýhodněné celodenní vstupné, pokud přijdou do 13 hodin. Poté již bude stát vstupenka 100 korun. Děti do 15 let se podívají na slavnosti bezplatně.  

Autor: Olga Píšová, Budějcká Drbna

Foto, zdroj: Zátkovy těstoviny a mouka

Kam dál?

Muž v Českých Budějovicích spadl do řeky, ve vodě a v bahně ležel 12 hodinMuž v Českých Budějovicích spadl do řeky, ve vodě a v bahně ležel 12 hodin

Muž v Českých Budějovicích spadl do řeky, ve vodě a v bahně ležel 12 hodin

úterý, 20. září 2011, 08:27Více než 12 hodin ležel v řece Vltavě v Českých Budějovicích 44letý muž. Jak sdělil mluvčí městské...

Pavel Kučera: „Mám si hledat nové angažmá!“Pavel Kučera: „Mám si hledat nové angažmá!“

Pavel Kučera: „Mám si hledat nové angažmá!“

pondělí, 19. září 2011, 13:36Působení gólmanské opory Pavla Kučery v českobudějovickém Dynamu se blíží ke konci. Budějcké Drbně...

Hvězdy z Amfory přijely do Kameňáku slavit výročíHvězdy z Amfory přijely do Kameňáku slavit výročí

Hvězdy z Amfory přijely do Kameňáku slavit výročí

pondělí, 19. září 2011, 00:05Pětaosmdesáté výročí fotbalového klubu Sokol oslavili Kamenoújezdští ve velkém stylu. Soupeřem...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení