Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Slunce, víno, exotika...v Hluboké nad Vltavou.

neděle, 18. září 2011, 14:38

Slunečnou pohodou, vínem z českých a moravských vinic, vodou z moří a oceánů i luxusními auty – tím vším žilo v sobotu 17.9. město Hluboká nad Vltavou.

Slavnosti vína už dopoledne oživily centrum města úvodním slavnostním průvodem, ve kterém se představily mažoretky Hlubocké Princezny, hlubočtí baráčníci i sbor dobrovolných hasičů. Po symbolické sklizni vinné révy z vinice u Knížecího dvora následoval tradiční staročeský jarmark a hlavně vydatný košt vín nejrůznějších značek. Největší zájem byl jako každoročně o burčák. Náměstí u kostela nabídlo návštěvníkům akce pestrou hudební produkci – od dechovky přes rock až po cimbálovku. Koncert kapely Globus oblíbenými hity od  Beatles, skupiny ABBA a dalších některé návštěvníky inspiroval dokonce k tanci.Pořadatel akce – agentura Sinfonie – myslel i na zábavu dětí a na náměstí pro ně byl připraven nafukovací hrad.

Úplně jiná tekutina než víno byla námětem mezinárodního festivalu Voda, moře, oceány.  V třídenním programu bylo  představeno více než 30  zajímavých filmů  z vodního a podvodního světa a v doprovodném programu se diváci a návštěvníci festivalu setkali také s dokumenty a atmosférou Indonésie. Organizátoři festivalu – známý filmař a potapěč Steve Loveček Lichtag a producent Jindra Soukal s potěšením konstatovali, že zájem veřejnosti o uvedené filmy byl až překvapivě velký a mimo jiné tak bylo naplněno poslání festivalu – nejen představit filmovou tvorbu, ale také upozornit na ekologické souvislosti a nutnost chránit ekosystémy moří.

Ani víno, ani voda, ale benzín v nádržích pod oslnivě nablýskanými kapotami – další tekutina, díky které mohla Hluboká nad Vltavou přivítat členy Ferrari clubu Czech republic.Sraz majitelů luxusních aut, jejichž vlastnictví není otázkou majetku, ale životní filozofií, byl naplněn programem, který připravil Golfový klub Hluboká nad Vltavou a Relaxační a regenerační centrum Hluboká. Vyhlídková jízda městem, návštěva zámku, golfový turnaj na hlubockém hřišti a večerní raut v restauraci RRC Hluboká – to vše bylo oceněno účastníky srazu jako velmi příjemný zážitek, který si rádi brzy zopakují.

Luxusní auta

Luxusní auta

neděle, 18. září 2011, 14:48

Slavnosti vína - náměstí - atrakce pro dětiSlavnosti vína - kapela Globusvoda, moře oceány

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o