Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Slunce, víno, exotika...v Hluboké nad Vltavou.

neděle, 18. září 2011, 14:38

Slunečnou pohodou, vínem z českých a moravských vinic, vodou z moří a oceánů i luxusními auty – tím vším žilo v sobotu 17.9. město Hluboká nad Vltavou.

Slavnosti vína už dopoledne oživily centrum města úvodním slavnostním průvodem, ve kterém se představily mažoretky Hlubocké Princezny, hlubočtí baráčníci i sbor dobrovolných hasičů. Po symbolické sklizni vinné révy z vinice u Knížecího dvora následoval tradiční staročeský jarmark a hlavně vydatný košt vín nejrůznějších značek. Největší zájem byl jako každoročně o burčák. Náměstí u kostela nabídlo návštěvníkům akce pestrou hudební produkci – od dechovky přes rock až po cimbálovku. Koncert kapely Globus oblíbenými hity od  Beatles, skupiny ABBA a dalších některé návštěvníky inspiroval dokonce k tanci.Pořadatel akce – agentura Sinfonie – myslel i na zábavu dětí a na náměstí pro ně byl připraven nafukovací hrad.

Úplně jiná tekutina než víno byla námětem mezinárodního festivalu Voda, moře, oceány.  V třídenním programu bylo  představeno více než 30  zajímavých filmů  z vodního a podvodního světa a v doprovodném programu se diváci a návštěvníci festivalu setkali také s dokumenty a atmosférou Indonésie. Organizátoři festivalu – známý filmař a potapěč Steve Loveček Lichtag a producent Jindra Soukal s potěšením konstatovali, že zájem veřejnosti o uvedené filmy byl až překvapivě velký a mimo jiné tak bylo naplněno poslání festivalu – nejen představit filmovou tvorbu, ale také upozornit na ekologické souvislosti a nutnost chránit ekosystémy moří.

Ani víno, ani voda, ale benzín v nádržích pod oslnivě nablýskanými kapotami – další tekutina, díky které mohla Hluboká nad Vltavou přivítat členy Ferrari clubu Czech republic.Sraz majitelů luxusních aut, jejichž vlastnictví není otázkou majetku, ale životní filozofií, byl naplněn programem, který připravil Golfový klub Hluboká nad Vltavou a Relaxační a regenerační centrum Hluboká. Vyhlídková jízda městem, návštěva zámku, golfový turnaj na hlubockém hřišti a večerní raut v restauraci RRC Hluboká – to vše bylo oceněno účastníky srazu jako velmi příjemný zážitek, který si rádi brzy zopakují.

Luxusní auta

Luxusní auta

neděle, 18. září 2011, 14:48

Napsala Lucie Burianová

Slavnosti vína - náměstí - atrakce pro dětiSlavnosti vína - kapela Globusvoda, moře oceány

Kam dál?

Krize Jihočechů pokračuje, prohráli se Slováckem 2:0Krize Jihočechů pokračuje, prohráli se Slováckem 2:0

Krize Jihočechů pokračuje, prohráli se Slováckem 2:0

sobota, 17. září 2011, 23:02Ani 7. kolo Gambrinus ligy nebylo pro českobudějovické Dynamo tím úspěšným. Jihočeši prohráli v...

Voda moře oceány na HlubokéVoda moře oceány na Hluboké

Voda moře oceány na Hluboké

čtvrtek, 15. září 2011, 10:1030 soutěžních snímků ze 13 zemí se utká ve finálovém klání o vítězství na Mezinárodním festivalu...

Jihočeské slavnosti vína na HlubokéJihočeské slavnosti vína na Hluboké

Jihočeské slavnosti vína na Hluboké

čtvrtek, 15. září 2011, 09:36Zkušení vinaři říkají, že během burčákové sezony by každý člověk měl vypít tolik burčáku, kolik má...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení