Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Slunce, voda, recese to vše k vidění na Malši

neděle, 4. září 2011, 13:39

Slunce + voda + recese + Budějce + slepé rameno Malše = Vodní hry na Malši v sobotu 3.9. 2011. Akce, která je zároveň rozloučením s budějckým létem, se letos vydařila ke spokojenosti soutěžících, organizátorů i několika stovek diváků, kteří si zábavné vodní odpoledne velmi užívali.

Letošní ročník Vodních her na Malši byl ve znamení inovace – soutěžící týmy nemusely zdolávat nástrahy úzké lávky přes vodu, ale musely překonat nástrahy vodácké techniky – raftů, kánoí a dokonce je v divácky atraktivní disciplíně čekal aquazorbing.
 

Ve vodním klání se střetly 4 smíšené týmy: Ještěři z pekel, Kecy v kleci, Serrasalmus a Utonulá kuřata. Tyto týmy jsme vám představili v předešlém článku "Vodní hry, nebo hry na vodě". Pro zajímavost – Serrasalmus je latinský název zvláště agresivního druhu piraní a stejnojmenný tým projevoval bojovnost přímo ukázkovou...ovšem stejné nasazení, bojovnost a soutěživost prokázaly i další tři soupeřící týmy. Výkony soutěžících byly povzbuzovány fanděním diváků, kteří pokřikem i potleskem ocenili výkony ve všech šesti disciplínách – aquazorbingu, vodní honičce, přetahované, závodu jednotlivých členů týmu v pádlování ve stoje na prkně, závodu v tahu raftů nebo v závěrečné disciplíně – stavění živých soch na raftech. Všechny disciplíny provázely chtěné i nechtěné krkolomné vývrtkovité, placákovité i přemetovité pády do vody a humorné kreace všech soutěžících.

Diváci se bavili nejen neuvěřitelnými a někdy až akrobatickými výkony soutěžících, ale také mimosoutěžními ukázkami  stand-up paddleboardingu, které předvedli manželé Lucie a David Křížkovi – vítězka Miss ČR v roce 2003, v současnosti moderátorka a známý jachtař.

Zájem diváků provázel také ukázky vodního výcviku záchranářských psů z Jihočeské záchranné brigády kynologů. Praktické ukázky přinášení předmětů z vody, tažení lodi v nouzi psem, záchrana tonoucího atd. provázel slovní výklad, který mimo jiné informoval o celkové činnosti jihočeské záchranné brigády a možnostech výcviku záchranářských psů.

Na závěr příjemného vysmátého odpoledne přišlo, jak jinak, vyhlášení výsledků. S rozdílem jediného bodu zvítězil tým Kecy v kleci, druhé místo si v závěrečném rozstřelu vybojoval tým Ještěři z pekel, třetí místo patří týmu Serrasalmus a na čtvrtém místě žlutě zazářil tým Utonulá kuřata.

Vodní hry na Malši byly hravé, chvílemi dravé a také pravé – byly totiž tou správně uvolněnou pohodovou akcí, která se s budějckým létem rozloučila nejlépe, jak se loučit dá – s úsměvem a super náladou.

Vodní hry na Malši

Vodní hry na Malši

neděle, 4. září 2011, 14:14

Napsala Lucie Burianová

Vodní hry na MalšiVodní hry na MalšiVodní hry na Malši

Kam dál?

Vodní recese nejen na MalšiVodní recese nejen na Malši

Vodní recese nejen na Malši

neděle, 4. září 2011, 13:26Drbna je všude, Drbně nic neunikne a neuniklo jí ani to, že zatímco na slepém rameni Malše v sobotu...

V Lišově se bude slavit všudeV Lišově se bude slavit všude

V Lišově se bude slavit všude

neděle, 4. září 2011, 13:13Lišov ve dnech 9. a 10. září ožije velkoryse koncipovanými slavnostmi, které pořádá Město Lišov u...

Kuriózní plavidla bavila ve Vyšším Brodě všechny přítomnéKuriózní plavidla bavila ve Vyšším Brodě všechny přítomné

Kuriózní plavidla bavila ve Vyšším Brodě všechny přítomné

sobota, 3. září 2011, 22:46Říká se, že pachatel se vrací na místo činu. Také Drbna se rozhodla vrátit. Tentokrát k Vltavě, na...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení