Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Sobotní Noc divadel můžete prožít ve fantasy stylu

čtvrtek, 13. listopadu 2014, 08:24

Komentované prohlídky zákulisím, výstavu, ukázky výroby loutek a masek, speciální noční představení i hudbu k tanci a poslechu nabídne tuto sobotu Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích. Podruhé se připojí k Evropské noci divadel, tentokrát ve stylu sci-fi a fantasy.

Malé divadlo, které je jednou ze čtyř scén Jihočeského divadla, se v sobotu veřejnosti otevře v 16 hodin. „Návštěvníci se u nás mohou podívat na výstavu loutek a kostýmů, navštívit polaroidový fotografický ateliér ve stylu sci-fi a fantasy anebo workshop výroby loutek a masek s naší výtvarnicí,“ řekl šéf Malého divadla Petr Hašek.

Dílny budou maximálně pro 15 lidí každou celou hodinu, poslední začne v 19:00. Zájemci by se proto měli předem zaregistrovat, stejně jako na komentované prohlídky. Vzhledem k rozměrům Malého divadla se jich na ně může vydat patnáctičlenná skupinka. Budou se konat každých 30 minut. Po celou dobu Noci divadel je vítáno oblečení ve sci-fi a fantasy stylu.

European Theatre Night se koná od roku 2008 vždy třetí listopadovou sobotu. Vloni se k ní připojilo deset zemí včetně Česka a asi 400 divadel a institucí ze 120 měst. V České republice to byl premiérový rok. Projektu se zúčastnilo 80 amatérských i profesionálních divadel a souborů. Navštívilo jej přes 40 tisíc diváků. Do historické budovy Jihočeského divadla v loňském roce přišlo asi 500 lidí.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o