Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Sofie se bavila! A všichni návštěvníci festivalu s ní

neděle, 21. dubna 2013, 20:28

Po vydařené Light show se přes Jihočeskou univerzitu přehnalo další kulturní tornádo. Jednodenní multižánrový festival Sofie se baví znovu oživil univerzitní kampus a studenti, ale i ostatní návštěvníci, mohli okusit nefalšovanou studentskou zábavu pod širým nebem.

Pořadatelé se touto akcí pokusili zlepšit komunikaci mezi univerzitou a městským centrem, kde probíhá většina kulturních akcí. Studenti si totiž často připadají odstrčeni od dění v Budějcích a širší veřejnost naopak nemá přehled, co se děje na univerzitě.

Současně s festivalem probíhal na filozofické fakultě druhý ročník přednáškového cyklu Odpoledne s humanoidy.

Hlavní program Sofie se uskutečnil na louce za kolejemi, kde stála hudební stage. Už v časných odpoledních hodinách se tady začaly scházet hloučky studentů a hodnotit kvalitu nabízeného piva. Ta bohužel nebyla nikterak valná, a tak si návštěvníci vytvářeli dobrou náladu jinými alternativními způsoby.

A co vlastně Sofie nabídla? Na hlavním pódiu vystoupily jihočeské kapely, jako táborští Please the trees, domácí Vees, jejichž texty si Budějčáci už broukali s nimi, nebo Petting zoo.

Kromě hudebních vystoupení stojí za zmínku Fotojatka, tvůrci festivalu fotografie, kteří promítali svá díla na stěnu jedné z budov Jihočeské univerzity. Potěšit chuťové buňky pak mohla komentovaná show mladého kuchaře Martina Škody, mimo jiné držitele prestižní ceny Gourmand World Cookbook Awards 2012.

Z divadelních performancí stálo za pozastavení divadlo Já to jsem. Koho nic ze zmíněného programu nezaujalo, jelikož je naštvaný na celý svět, mohl využít prostoru vytyčeného speciálně pro vyjádření svých pocitů, názorů a pohnutek. Takový malý Hyde Park se nacházel kousek od budovy filozofické fakulty.

Každý, kdo má rád společnost, dobrou hudbu a kulturní vyžití vůbec, si ten den přišel na své. Je báječné, že se univerzita probírá k životu a studenti si mohou užít kulturní akce a zároveň jsou ve stále příjemném domácím budějckém prostředí.

Festival vznikl za velmi vstřícné spoluúčasti statutárního města České Budějovice. Celý program pak sestavila, připravila a zorganizovala hrstka nadšenců, především studentů Ústavu estetiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity.

Multižánrový festival Sofie se baví

Multižánrový festival Sofie se baví

neděle, 21. dubna 2013, 20:20

Multižánrový festival Sofie se bavíMultižánrový festival Sofie se bavíMultižánrový festival Sofie se bavíMultižánrový festival Sofie se bavíMultižánrový festival Sofie se bavíMultižánrový festival Sofie se baví

O čem píše Drbna.cz

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v LánechPrezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Dnes, 09:56Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra kultury Lubomíra Zaorálka na zámku v Lánech...

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava ZikmundaPrimátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Dnes, 09:18Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava...

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodcůNa třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

středa, 21. srpna 2019, 15:13Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o