Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

SOUTĚŽ: Buranské texty nejlepším lékem na trudomyslnost

středa, 19. června 2013, 09:25

Litvínovský písničkář a kytarista zavítá už zítra do Café Klubu Slavie, aby představil svou novou desku Dawntempo. Koncert Xaviera Baumaxy začne ve 21 hodin.

Po úspěšném albu Coveranto přichází po třech letech Xavier Baumaxa s další hudební lahůdkou. Jeho pátá placka byla označena za „úplně normální deska o úplně normálním člověku, který je úplně normálně v prdeli“.

Na první pohled přízemní a buranské texty v kombinaci s příjemně uvolněným hudebním projevem váz zbaví všech splínů. Přesvědčit se o tom budete moci na vlastní kůži ve Slavii, kdy uslyšíte Xaviho v doprovodu jazzového sexteta.

Xavier Baumaxa je buránek regionálního charakteru, se stále větším geografickým a mezigeneračním přesahem. Své písně skládá zpravidla při různých rytmických činnostech jako je sekání dříví, máchání křovinořezem, chůze v terénu, plavání kraulem či naznak, zatloukání hřebíků hundrtfýrcych - stovek, natírání plotu tixotropní lazurou, kopání ilegálních trativodů, přejíždění středové dálniční přerušované čáry, a to hlavně v noci, cvakání zuby po přejetí dvojité nepřerušované čáry, a to hlavně nad ránem, v neposlední řadě také poslouchání praskotu krbu, které je však arytmické, takže je to sporné...

Soutěž o vstupenky

Chcete na zítřejší koncert vyrazit zadarmo? Napište nám na e-mailovou adresu redakce@budejckadrbna.cz správnou odpověď na následující otázku a počkejte, zda budete vylosováni. Tři šťastlivci získají po jednom volném vstupu.

Vlastní jméno Xaviho Baumaxy je

A) Ivan Varga
B) Vladimír Štancl
C) Lubomír Tichý

Do elektronické zprávy s vaším tipem nezapomeňte připsat jméno a telefonický kontakt, abychom se mohli s výherci spojit.

SOUTĚŽ SKONČILA

Vlastní jméno Xaviho Baumaxy je Lubomír Tichý. Správně tedy byla možnost C.

Po 1 volné vstupence na dnešní koncert v Café Klubu Slavie vyhrávají čtenáři Dominika Kadounová, Markéta Vítková a Lenka Houslenka. Blahopřejeme!

Foto: Vlastimil Vojáček

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

úterý, 22. října 2019, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o