Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

SOUTĚŽ: Na divadelní grotesku s Polívkovou a Táborským

úterý, 8. října 2013, 19:54

Malá scéna Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích byla vždy prostředím pro mimořádné herecké osobnosti. Její komorní prostor a bezprostřední blízkost diváků dává vyniknout všem detailům hereckého umění.

Malá scéna Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích byla vždy prostředím pro mimořádné herecké osobnosti. Její komorní prostor a bezprostřední blízkost diváků dává vyniknout všem detailům hereckého umění.

Již ve čtvrtek od 19 hodin se budějckým divákům na této scéně představí v divadelní grotesce ...a na hrušce sedí diktátor jeden z nejvýraznějších hereckých talentů mladé generace Anna Polívková a držitel mnoha hereckých ocenění Miroslav Táborský.

Tito dva vás v této konverzačce o konfrontaci světů, myšlenek a názorů provedou světem, ve kterém společně žijeme. I vy můžete být svědky „střetu“ dvou hereckých generací v podání herců, jimž bylo naděleno do vínku umělecké nadání měrou vrchovatou.

Anotace ke hře

Únos se sice zdařil, ale jeho plán selhal. Teroristka zjišťuje, že unesený diktátor není ani na prodej ani na výměnu. Zbývá tak jen lidské sblížení. Je to groteska o světě, ve kterém žijeme.

Anna Polívková říká: „Je to rychlý dialog a strašně mě baví být za teroristku s kalašnikovem. Konverzačku jsem nikdy nedělala, ale pan Táborský je zkušený kolega, a tak se od něj hodně učím.“

Soutěž o vstupenky

Lístek na představení stojí 250 Kč, pokud ale chcete vyrazit do divadla zadarmo, zapojte se do soutěže s Budějckou Drbnou. Ta bude probíhat do čtvrtečního poledne.

Na e-mailové adrese soutez@budejckadrbna.cz očekáváme vaše odpovědi na následující otázku. Poté vylosujeme dva čtenáře, kteří získají dva volné lupeny do Metropolu.

Jak se jmenuje režisér hry ...a na hrušce sedí diktátor?

A) Jiří Ornest
B) Jaroslav Gillar
C) Jan Kačer

Do elektronické zprávy s vaším tipem nezapomeňte připsat jméno a telefonický kontakt, abychom se mohli s výherci spojit.

SOUTĚŽ SKONČILA

Režisérem hry ...a na hrušce sedí diktátor je Jaroslav Gillar. Správně je tedy možnost B.

Po dvou vstupenkách na dnešní divadlo vyhrávají čtenáři Irena Nádeníčková a Miroslav Vočka. Blahopřejeme!

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o