Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na úchvatnou bubenickou show

středa, 13. března 2013, 14:30

Už tento pátek přijede do budějckého Domu kultury Metropol nejslavnější bubenický soubor světa Yamato z Japonska, který letos slaví dvanácté výročí své existence. Jeho turné po České republice navazuje na šnůru po Asii a Velké Británii. Vystoupení v Budějcích začne úderem 20. hodiny večerní.

Yamato přinese vzrušující představení, které již pro pět milionů diváků každé věkové kategorie znamenalo nezapomenutelný zážitek a okouzlení z energické a explozivní show. Podmanivá hudba Yamata má svou jemnou krásu stejně jako srdcebušící basovou sílu v podání pozoruhodné síly a schopností bubeníků.

Na oslavu dvaceti úspěšných let bubeníci Yamato vytvořili speciální výroční turné s názvem Rojyoh (Na cestě), při kterém fanoušci zažijí velkolepou oslavu, která zahrnuje to nejlepší z nejpamátnějších Yamato vystoupení.

Japonci opět rozduní bubny Wadaiko, které se svými rozměry pohybují od velikosti talíře po bubny široké přes metr v průměru, včetně bubnu Odaiko, který byl vytesán ze 400 let starého stromu. Naprostá fyzická síla a pohyb bubeníků je stejně impozantní jako výsledná hudba v této vizuálně okázalé a vysoce zábavné show.

Soubor Yamato by založen v roce 1993 Masou Ogawou v prefektuře Nara. Do roku 1887 byla Nara součástí provincie Yamato, odkud také pochází název souboru. Od svého založení Yamato uskutečnili přes tisíc vystoupení ve více než dvaceti zemích Asie, Evropy a Ameriky.

Každý rok Yamato koncertuje šest až deset měsíců po celém světě. Výsledkem takto namáhavého programu je stále rostoucí počet diváků, který jen utužuje neutuchající úsilí japonského seskupení při vystoupeních. Pro každého z členů souboru je vždy setkání s obecenstvem jedinečné a vzácné.

Po českém vystoupení Yamato dále pokračují přes Rusko, Slovensko a Maďarsko do zemí Beneluxu a svou pouť zakončí dvojvystoupením v Řecku. Dohromady „Rojyoh - The Beat On The Road“ čítá jedinečných 90 vystoupení.

Soutěž o vstupenky

Chcete vyrazit na jedinečné vystoupení japonských bubeníků Yamato zadarmo? Napište nám do čtvrteční 9. hodiny ranní e-mailem na adresu redakce@budejckadrbna.cz odpověď na následujících otázku a počkejte, zda budete vylosováni. Dva čtenáři Budějcké Drbny získají po jednom volném lupenu.

Jak se jmenuje zakladatel souboru Yamato?

A) Takeru Matsushita
B) Masa Ogawa
C) Midori Tamai

Ke své odpovědi nezapomeňte připojit své jméno a telefonický kontakt, abychom se mohli bezprostředně po losování s výherci vstupenek spojit.

SOUTĚŽ SKONČILA

Zakladatelem souboru Yamato je Masa Ogawa. Správně tedy byla možnost B.

Při losování výherců se štěstí usmálo na čtenářky Ladu Valentovou a Blanku Kočvarovou. Obě získaly po jedné volné vstupence na páteční vystoupení japonských bubeníků v DK Metropol. Blahopřejeme!

Program vystoupení v České republice

15. března České Budějovice, DK Metropol
16. března Plzeň, Peklo
17. března Hradec Králové, Aldis
19. března Liberec, Dům kultury
20. března Praha, Hybernia
21. března Praha, Hybernia
23. března Zlín, Kongresové centrum
24. března Ostrava, Plynojem
25. března Brno, Janáčkovo divadlo
26. března Brno, Janáčkovo divadlo

Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticket-Art, a také ve všech obvyklých předprodejích.

Tisková zpráva
Foto: Hiroshi Seo

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

sobota, 21. září 2019, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

sobota, 21. září 2019, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

sobota, 21. září 2019, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o