Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Španělé tančili v Krajinské ulici mezi kapkami deště

čtvrtek, 27. června 2013, 20:53

V rámci jubilejního 25. ročníku festivalu Tanec Praha přijela tento týden do Českých Budějovic taneční skupina La caja dansa, která vystoupila v pondělí přímo na ulici před Domem U Beránka.

Díky tanečnímu prostoru Kredance měli Budějčáci možnost zhlédnout zajímavé představení s názvem Acidia, což v překladu znamená lenost.

„Španělskou taneční skupinu La caja dansa jsme si vybrali záměrně. Chtěli jsme vystoupení, které se uskuteční pod širým nebem a zároveň bude zajímavé,“ sdělila Budějcké Drbně Bára Paulátová.

Dva španělští tanečníci z Valencie zatančili pohádkový milostný příběh i navzdory tomu, že pršelo. Hlavní protagonisté představili roli muže a ženy, kteří když tančí, jsou skuteční, ale každým okamžikem se stávají vzpomínkami jednoho na druhého.

Chtějí tak vyjádřit, že paměť je ošidná, že muž a žena prožijí stejný příběh, ale každý ho sleduje z jiné perspektivy. Můžeme si pak klást otázku, co je na společném životě vlastně společného, když ho vnímáme každý jinak a jinak na něj vzpomínáme.

Acidia se tak vymyká konceptu tance jako autonomní nezávislé zkušenosti a nabídla tak zážitek náhodně jdoucím divákům rovnou do nitra srdce.

Déšť tanečníkům nevadil

Španělští tanečníci vystoupili v Krajinské

čtvrtek, 27. června 2013, 20:50

Pohádková lovestoryKe konci představení byli oba tanečníci úplně mokříTaneční skupina La coja dansa

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokůmFiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Dnes, 16:26Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním...

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstrahaTeplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Dnes, 13:12Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi...

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o