Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Španělé tančili v Krajinské ulici mezi kapkami deště

čtvrtek, 27. června 2013, 20:53

V rámci jubilejního 25. ročníku festivalu Tanec Praha přijela tento týden do Českých Budějovic taneční skupina La caja dansa, která vystoupila v pondělí přímo na ulici před Domem U Beránka.

Díky tanečnímu prostoru Kredance měli Budějčáci možnost zhlédnout zajímavé představení s názvem Acidia, což v překladu znamená lenost.

„Španělskou taneční skupinu La caja dansa jsme si vybrali záměrně. Chtěli jsme vystoupení, které se uskuteční pod širým nebem a zároveň bude zajímavé,“ sdělila Budějcké Drbně Bára Paulátová.

Dva španělští tanečníci z Valencie zatančili pohádkový milostný příběh i navzdory tomu, že pršelo. Hlavní protagonisté představili roli muže a ženy, kteří když tančí, jsou skuteční, ale každým okamžikem se stávají vzpomínkami jednoho na druhého.

Chtějí tak vyjádřit, že paměť je ošidná, že muž a žena prožijí stejný příběh, ale každý ho sleduje z jiné perspektivy. Můžeme si pak klást otázku, co je na společném životě vlastně společného, když ho vnímáme každý jinak a jinak na něj vzpomínáme.

Acidia se tak vymyká konceptu tance jako autonomní nezávislé zkušenosti a nabídla tak zážitek náhodně jdoucím divákům rovnou do nitra srdce.

Déšť tanečníkům nevadil

Španělští tanečníci vystoupili v Krajinské

čtvrtek, 27. června 2013, 20:50

Pohádková lovestoryKe konci představení byli oba tanečníci úplně mokříTaneční skupina La coja dansa

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Dnes, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Dnes, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Dnes, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o