Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Špičkoví kouzelníci z celého světa míří do Týna

pátek, 19. září 2014, 09:12

Týn nad Vltavou ovládnou dnes a zítra kouzla a magie. Na tradiční přehlídce Kouzelný koktejl se představí nejlepší kouzelníci z tuzemska i zahraničí. Kouzlit a čarovat se bude v sedmi soutěžních kategoriích. Na programu je všeobecná magie, manipulace, iluze či mikromagie.

Celkový vítěz získá mistrovský putovní pohár Toniho Maška. Tento český kouzelník tradiční přehlídku, která se koná s přestávkami letos poosmnácté, ve svém rodném městě založil v roce 1966.

Svému koníčku se věnoval od mládí po celý život. V roce 1971 se stal mistrem republiky v moderní magii. Po jeho smrti v roce 2012 nese festival podtitul Memoriál Toniho Maška.

„Jedná se o prestižní festival moderní magie s účastí nejen českých kouzelníků, legendárních i začínajících, z různých částí světa. Velice rádi se sem vracejí mistři magie z Německa, Rakouska, Indie, Anglie, Francie, Slovinska, Maďarska, Portugalska, Španělska a Polska, ale také například z Ruska a Ameriky,“ uvedl vltavotýnský starosta Milan Šnorek.

Letos se do Týna sjede zhruba stovka kouzelníků, z toho 40 z pěti zemí bude čarovat, další přicestují na seminář a kouzelnický bazar, ti nejlepší z nich usednou v porotě.

Kouzelný koktejl začal už dnes ráno představeními pro školy a skončí v sobotu galavečerem s vyhlášením výsledků soutěží. Podrobný program najdete na webu města.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřelaBabišova francouzská restaurace zavřela

Babišova francouzská restaurace zavřela

Dnes, 12:52Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTKFotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Dnes, 12:04Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPDSoud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Dnes, 10:58Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o