Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Studenti budou v pátek sbírat knihy pro festival Literatura žije!

čtvrtek, 12. března 2015, 18:41

Práší se vám doma na knihovnu? Že jste Jiráska neotevřeli už 50 let? Možná nastal čas poslat ho dál... I letos v dubnu se v Budějcích uskuteční festival Literatura žije!, na jehož programu již organizátoři pečlivě pracují. Stejně jako vloni se v rámci něj koná i akce s názvem Pošli knihu dál. O co jde? Darujete knihu, která se v dubnu zabydlí ve sbírce někoho jiného.

„Pokud máte doma knihy, ke kterým se už nebudete vracet, a rádi byste jimi udělali radost někomu dalšímu, tak je pošlete dál. Během tří festivalových dnů budou opět knihy ve festivalovém stanu na náměstí Přemysla Otakara II. pro každého volně k dispozici,“ zmiňuje jedna z organizátorek festivalu Eliška Štěpánová. Dodala zároveň, že vloni bylo rozdáno 7 tisíc knih.

Zítra se uskuteční sběr knih na Lannově třídě u křižovatky s Jeronýmovou a také v parku na začátku Kanovnické ulice. Dobrovolníci z řad studentů si od vás knihy převezmou od 11 hodin.

Festival Literatura žije! proběhne od 22. do 24. dubna. Co je vizí celé akce? Dokázat lidem, že i v dnešní uspěchané době je literatura potřebná a hlavně zábavná. Festival zahrnuje autorská čtení, verše v MHD a další program.

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o