Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Studentské divadlo zářilo na festivalu v Řecku

neděle, 4. května 2014, 17:37

Literárně dramatická větev SUDu slavila obrovský úspěch v Řecku. Skupina šesti herců a hereček pod vedením Lenky Krčkové byla vybrána mezi velkou konkurencí českých vysokých škol, aby se zúčastnila Mezinárodního divadelního festivalu univerzitních divadel v Serresu.

Čtrnáctidenní festival navštívila skupina ze SUDu - studentského universitního divadla od 25. do 28. dubna. V divadle Asteria předvedli Budějčáci hned druhý festivalový den představení Rendez-vous s tabatěrkou (uvedeno jako Rendez-vous with a Cigarette Case), které bylo upraveno přímo na míru řeckým divákům a hrálo se převážně v angličtině.

Na představení se přijel podívat i zástupce českého velvyslanectví v Athénách Miloš Kučera, který si později na společné večeři s celým souborem velmi pochvaloval dvojjazyčné provedení a umístění některých scén do řeckého prostředí.

Festivalu se kromě Studentského universitního divadla SUD z Českých Budějovic účastnily soubory z vysokých škol ze Srbska, Belgie, Řecka a dalších zemí. Kabaretní představení českého souboru mělo veliký úspěch - lišilo se především tím, že se jednalo o autorské představení, které je z velké části založeno na improvizacích. Sami diváci se mohli během představení zapojit: napsali na rozdané papírky téma, na které herci v průběhu představení improvizovali.

Napsala Magdaléna Křepelová

SUD v ŘeckuSUD v ŘeckuPo představení v divadle Asteria

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Dnes, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Dnes, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Dnes, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o