Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Studentské divadlo zářilo na festivalu v Řecku

neděle, 4. května 2014, 17:37

Literárně dramatická větev SUDu slavila obrovský úspěch v Řecku. Skupina šesti herců a hereček pod vedením Lenky Krčkové byla vybrána mezi velkou konkurencí českých vysokých škol, aby se zúčastnila Mezinárodního divadelního festivalu univerzitních divadel v Serresu.

Čtrnáctidenní festival navštívila skupina ze SUDu - studentského universitního divadla od 25. do 28. dubna. V divadle Asteria předvedli Budějčáci hned druhý festivalový den představení Rendez-vous s tabatěrkou (uvedeno jako Rendez-vous with a Cigarette Case), které bylo upraveno přímo na míru řeckým divákům a hrálo se převážně v angličtině.

Na představení se přijel podívat i zástupce českého velvyslanectví v Athénách Miloš Kučera, který si později na společné večeři s celým souborem velmi pochvaloval dvojjazyčné provedení a umístění některých scén do řeckého prostředí.

Festivalu se kromě Studentského universitního divadla SUD z Českých Budějovic účastnily soubory z vysokých škol ze Srbska, Belgie, Řecka a dalších zemí. Kabaretní představení českého souboru mělo veliký úspěch - lišilo se především tím, že se jednalo o autorské představení, které je z velké části založeno na improvizacích. Sami diváci se mohli během představení zapojit: napsali na rozdané papírky téma, na které herci v průběhu představení improvizovali.

Napsala Magdaléna Křepelová

SUD v ŘeckuSUD v ŘeckuPo představení v divadle Asteria

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokůmFiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Dnes, 16:26Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním...

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstrahaTeplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Dnes, 13:12Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi...

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o