Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Sušené rybí maso poprvé k ochutnání na hrázi rybníka

pátek, 11. října 2013, 12:47

Budějcká Drbna zve o víkendu na dvě zajímavé akce, které se sice nekonají v regionu, na Třeboňsko to ale je coby kamenem dohodil. Až do neděle bude živo na hrázi rybníka Rožmberk díky výlovu, sobotu si pak ještě zpestříte premiérou koncertu Bárny a přátelé na zámku.

Na hrázi největšího českého rybníka je ode dneška frmol jako v úle. Slavnostní výlov se ponese v duchu dobrého jídla, o které se postarají nejenom Třeboňské baštýřky. Poprvé bude letos představena novinka v podobě sušeného rybího masa.

„Jihočeské Jerky se vyrábí z našich kaprů, které se filetují a poté se maso upraví na pásky, suší se a nakonec jemně vyudí. Je symbolické, že právě na hrázi rybníka Rožmberk budou moci návštěvníci sušené kapří maso ochutnat poprvé,“ řekl předseda představenstva třeboňského rybářství Josef Malecha. Celá akce potrvá až do neděle 13. října.

Velká muzikantská jam session se odehraje v sobotní podvečer v třeboňské Nové galerii. V rámci vernisáže mezinárodní výstavy umění s názvem Proč jsme tady, kde si společně s různými kapelami zahraje Pavel ´Bárny´ Barnáš, člen pražské filharmonie, na violoncello něco z jejich repertoáru. Účast potvrdili již Třeboňští pištci, Bonsai č. 3, Pepa Müller a další.

Návštěvníci koncertu budou tak mít výjimečnou možnost pobavit se žánrově pestrou hudební nabídkou v prostorách bývalých obilných sýpek v podkroví třeboňského zámku. Kapacita prostor je omezená, proto je nutné si rezervovat místo na mailu info@okolotrebone.cz.

Foto: David Veis

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o