Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Svérázné tóny kapely Jablkoň dnes zazní ve Slavii

středa, 30. května 2012, 12:57

Pěkné jarní dny nyní střídá déšť a chladno, ale náladu si tím kazit rozhodně nemusíte, protože Café Klub Slavie vám dnes, ve středu 30. května, nabízí skvělý koncert jedné z nejzásadnějších českých alternativních a folkových hudebních skupin Jablkoň.

Přijďte si předposlední květnový večer od devíti hodin poslechnout libé tóny saxofonu, fagotu, kytar či perkuse v podání kapely Jablkoň, která byla v roce 2005 oceněna Andělem za album Hovada boží.

Kapela byla založena již v roce 1977 Ingo Bellmannem, Ivem Podobským a Michalem Němcem, který jako jediný působí v kapele dodnes. Hudbu skupiny Jablkoň jste mohli slyšet v českých filmech Smradi nebo Šejdrem.

„Jablkoň je setkáním Georga Friedricha Händela s pračlověkem,“ okomentoval hudební styl publicista Jiří Černý, který tak podle kapely samotné vystihl nejlépe svéráznou hudbu pražské formace, která dnes rozezní budějovický Café Klub Slavie.

Soutěž o vstupenky

Díky Budějcké Drbně můžete vyhrát na středeční koncert kapely Jablkoň čtyři vstupenky. Správně odpovězte do dnešní 17. hodiny na následující otázku a počkejte, zda budete vylosováni. Lístky si mezi sebe rozdělí dva šťastlivci. Odpovědi očekáváme na známé e-mailové na adrese redakce@budejckadrbna.cz.

Jak se jmenuje první ´elpíčko´ skupiny Jablkoň, které vyšlo v roce 1988?

Nezapomeňte uvést na sebe nějaký kontakt, nejlépe telefonní číslo, abychom se s vámi mohli obratem spojit.

Foto: www.jablkon.com

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o