Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Švestkové trhy patří řemeslníkům i originálnímu zboží

pátek, 10. října 2014, 09:28

Českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. ve čtvrtek obsadili stánkaři. Začaly tu tradiční Podzimní neboli Švestkové trhy, které trvají do soboty.

Náměstí lemuje více jak stovka stánků, ve kterých najdete tradiční české výrobky i řemeslníky s originálním zbožím. Někteří z nich svůj um na místě předvádějí, například řezbář, košíkář nebo dráteník. Uvidíte tu také malování keramiky či výrobu šperků. Celým náměstím se line vůně trdelníků, valašských frgálů a nechybí ani oblíbené stánky s burčákem a medovinou.

Zkrátka nepřijdou ani děti. Těm nejmenším slibují organizátoři loutkovou hernu a také dobový, dřevěný kolotoč na kliku. Odvážnější děti si mohou vyzkoušet přesnost v dobové střelnici. Na pátek a sobotu nachystalo svůj program také budějovické Hopsárium.

Na jednotlivce i kolektivy čekají dnes do 13 hodin vědomostní a dovednostní disciplíny. Sobotní program trhů oživí Hopsárium velkou nafukovací dráhou, po které se budou prohánět šlapací auta. Svézt se mohou nejen děti, ale i rodiče.

Švestkové trhy, jako každý rok, doprovází hudební vystoupení. Odpoledne jsou na programu Kameňáci. V sobotu dopoledne si můžete poslechnout country muziku a odpoledne se pak vrátíte do 60. a 70. let se skupinou Gama CB.

Švestkové trhy na náměstí Přemysla Otakara II.Švestkové trhy na náměstí Přemysla Otakara II.Švestkové trhy na náměstí Přemysla Otakara II.

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o