Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Švestkové trhy patří řemeslníkům i originálnímu zboží

pátek, 10. října 2014, 09:28

Českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. ve čtvrtek obsadili stánkaři. Začaly tu tradiční Podzimní neboli Švestkové trhy, které trvají do soboty.

Náměstí lemuje více jak stovka stánků, ve kterých najdete tradiční české výrobky i řemeslníky s originálním zbožím. Někteří z nich svůj um na místě předvádějí, například řezbář, košíkář nebo dráteník. Uvidíte tu také malování keramiky či výrobu šperků. Celým náměstím se line vůně trdelníků, valašských frgálů a nechybí ani oblíbené stánky s burčákem a medovinou.

Zkrátka nepřijdou ani děti. Těm nejmenším slibují organizátoři loutkovou hernu a také dobový, dřevěný kolotoč na kliku. Odvážnější děti si mohou vyzkoušet přesnost v dobové střelnici. Na pátek a sobotu nachystalo svůj program také budějovické Hopsárium.

Na jednotlivce i kolektivy čekají dnes do 13 hodin vědomostní a dovednostní disciplíny. Sobotní program trhů oživí Hopsárium velkou nafukovací dráhou, po které se budou prohánět šlapací auta. Svézt se mohou nejen děti, ale i rodiče.

Švestkové trhy, jako každý rok, doprovází hudební vystoupení. Odpoledne jsou na programu Kameňáci. V sobotu dopoledne si můžete poslechnout country muziku a odpoledne se pak vrátíte do 60. a 70. let se skupinou Gama CB.

Švestkové trhy na náměstí Přemysla Otakara II.Švestkové trhy na náměstí Přemysla Otakara II.Švestkové trhy na náměstí Přemysla Otakara II.

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o