Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Světový svátek hudby přišla oslavit jen hrstka Budějčáků

úterý, 24. června 2014, 08:11

Sobota se v jihočeské metropoli nesla ve znamení hudby. Budějčáci měli možnost zařádit si na charitativní Benefici pro Centrum Bazalka i na rockové hvězdy při Vítání léta. V centru se slavil světový svátek hudby, který se však nestal nejvyhledávanější událostí dne.

Akci otevřela skupina s názvem Cantus firmus. Renesanční hudba skvěle doplňovala atmosféru Piaristického náměstí, kde posedávalo několik lidí a odpočívalo u šálku dobré kávy. Další oslavující hudebníky bylo možné vidět na náměstí Přemysla Otakara II., kde už bylo lidí o trochu více.

„Je možné, že hodně lidí nepřišlo, protože dopředu nebylo jasné, jaké skupiny budou účinkovat. Ještě ke všemu došlo dnes ke změně a nějaká hudební vystoupení ubyla. Působilo to na mě dost nejistě, taky jsem se rozhodoval, jestli do města vůbec vyrazím,“ sdělil Budějcké Drbně svůj názor Pavel Kantůrek.

I přesto hrála skupina Big Band Symphonic jako o život a dirigent dokonce vyzýval diváky k tanci, jak je tomu prý v tento den zvykem ve Francii. Bohužel nikdo na druhém největším čtvercovém náměstí v České republice nenašel odvahu zatančit si charleston.

Budějcká Drbna hledala další hudebníky, kteří byli napsáni v programu, ale bohužel neměla to štěstí a například v ulici U Černé věže v daný čas nikoho neobjevila.

„Je sice hezké vědět, v kolik hodin koncert začíná, ale také by mělo být uvedeno, jak dlouho trvá. Jelikož takhle tu nejspíš běháme zbytečně a místo toho už jsme mohli poslouchat jinou kapelu někde jinde,“ řekla Lenka Maláková, kterou Drbna potkala v ulici Doktora Stejskala.

Třešinkou na dortu se stal jam session v podání dvou Francouzů v Čajírně a Kafírně. Ti se do Českých Budějovic dostali díky Francouzské alianci, která je na akci pozvala z Prahy, kde oba dva již několik let žijí.

Kytara spolu s bongem vytvářely perfektní atmosféru na místě, kde sice seděli jen tři posluchači, ale všichni byli z energicky nabitého vystoupení nadšení, a to včetně Budějcké Drbny.

Na Piaristickém náměstí byly dvě hudební představeníJam session v podání dvou FrancouzůRenesanční hudbu zahráli Cantus FirmusPříjemné bylo posezení v Čajírně a Kafírně u živé hudbyDirigent vyzývá diváky k tanciLidí se na Piaristickém náměstí nesešlo tolik, proto každý mohl v klidu u hudby odpočívatPohoda na Piaristickém náměstíAlesandre Glize hrál úžasně na kytaruNa náměstí Přemysla Otakara II. se sešlo nejvíce lidí

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o