Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Tata Bojs v sobotu roztancovali budějckou Slavii

neděle, 27. listopadu 2011, 10:55

Kdo v sobotu 26. listopadu zavítal nejenom na adventní náměstí, ale následně i na hudební událost jihu Čech, tak doslova nelitoval. V rámci svého turné Ležatá osmička tour zavítala, jak řekl sám Mardoša, skoro do roka a do dne zpět do Budějc, nebojím se říct, jedna z nejlepších současných českých kapel Tata Bojs.

Při této události nás tam bylo 450, čímž se prostor Slavie zcela naplnil. Je vidět a cítit, že ´kluky´ z Tata Bojs jejich autorská hudba baví a přenáší tuto energii i na obecenstvo. V dnešní době je přímo zázrak roztancovat s českým textem publikum, což se kapele podařilo hned několikrát. Zazněly, jak bývá zvykem, hlavně novinky, mezi které patří i píseň Opakování, tak i kousky s nádechem historie.

Na místě nebyl nikdo, kdo by si s kapelou nezazpíval, což je v dnešní době plné anglických textů považováno skoro zázrak a je to velmi příjemnou změnou. Já jsem si koncert neskutečně užil a myslím, že narvaná Slavie také. Možná ze mě mluví nostalgie, ale byl jsem v tomto prostoru po hodně dlouhé době na živém koncertě a pořád to tu dýchá nepopsatelným kulturním duchem.

Po skončení koncertu jsme mohli zajít do připravovaného café klubu Slavie v prostorách bývalé restaurace, kam za námi nakonec dorazila i část kapely. Hlavně dívkami ´obalený´ Milan Cais. Atmosféra byla příjemně přátelská, takže žádné hvězdy z Prahy jsme nepotkali, jen příjemné kluky s obrovským charismatem a přirozenou hravostí, která se promítá i do jejich precizně vypracované hudby.

Tata Bojs v červnu vydali po čtyřech letech nové album Ležatá osmička. To se ihned po vydání vyhouplo až na první místo domácí hitparády a od té doby stále patří u nás mezi nejprodávanější desky současnosti. Navíc bylo více než příznivě přijato kritikou a hlavně samotnými fanoušky skupiny.

Při volbě kapely roku mám už jasno! Nakonec musím zvolat, že „MOJE JEDINÝ PŘÁNÍ JE OPAKOVÁNÍ!“

Autor: Dave Matheu

Předkapela Sunflower Caravan to pořádně rozjela už na začátkuV popředí hrající Andy Čermák na Hammondovy varhany spoleně s baskytaristou MichellemAndy Čermák si hraní opravdu užívalJiří Hradil hrající na klávesyDuo Jiří Hradil a Vláďa BárDruhý nejmladší člen kapely Vláďa BárZakládající člen kapely Tata Bojs Milan Cais hrající na bicíDruhý ze zakládajících členů kapely Tata Bojs MardošaO zábavu se postarala jak dobrá hudba, tak grimasy Milana Caise a Mardošy

Kam dál?

Na budějckém náměstí se rozzářil vánoční stromNa budějckém náměstí se rozzářil vánoční strom

Na budějckém náměstí se rozzářil vánoční strom

sobota, 26. listopadu 2011, 20:07Slavnostním zahájením budějckých adventních trhů a hlavně rozsvícením vánočního stromu na náměstí...

Jak bude vypadat dnešní zahájení adventu?Jak bude vypadat dnešní zahájení adventu?

Jak bude vypadat dnešní zahájení adventu?

sobota, 26. listopadu 2011, 11:40Od organizátorů vánočních trhů jsme dostali scénář dnešního zahájení adventu, jehož vrcholem je...

Benefiční celebrity fashion show pomáhala dětemBenefiční celebrity fashion show pomáhala dětem

Benefiční celebrity fashion show pomáhala dětem

pátek, 25. listopadu 2011, 16:08Ve čtvrtek 24. listopadu se konal v nových prostorách pavilonu T budějckého Výstaviště již sedmý...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o