Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

To musíte vidět! Výstava představí katastrofy lidského těla

čtvrtek, 15. ledna 2015, 07:05

Po třinácti letech velmi úspěšného turné v Holandsku a Německu se do Čech vrátila výstava voskových figurín s názvem Katastrofy lidského těla. V termínu od 19. ledna do 1. února ji můžete navštívit v českobudějovickém Obchodním a zábavním centru Čtyři Dvory!

O čem je? O tom, jak krutě si příroda dokázala pohrát s lidskou bytostí. Návštěvníci uvidí anatomické anomálie, které inspirovaly mnohé tvůrce filmových hororů.

K vidění budou například lidé se dvěma hlavami, dvěma obličeji, čtyřma očima, několik siamských dvojčat či muž s vlčím syndromem. Chybět ale nebude ani největší, nejmenší a nejtlustší člověkem planety. Ve všech případech se jedná o figuríny osob, které skutečně žily.

Je logické, že takto postižené bytosti vzbuzovaly zájem ostatních lidí a vědců. Díky tomu můžeme i dnes spatřit jejich fotografie a modely v různých muzeích celého světa.

„Na základě informací z těchto institucí bylo umělci v Petrohradském antropologickém muzeu vytvořeno 25 jejich věrných napodobenin z vosku, byly použity lékařské oční a zubní implantáty a do vosku vpichované pravé lidské vlasy. Figuríny proto působí dokonale živým dojmem,“ uvádějí pořadatelé.

Výstavu, která má obrovský ohlas, můžete navštívit od pondělí denně mezi 10. a 18. hodinou. Běžné vstupné je následující: dospělí 60 korun, děti 30 korun, ZTP 30 korun. Školní výpravy při počtu více jak deset dětí 20 korun za osobu + doprovod zdarma. Držitelé ZTP/P zdarma.

Více informací hledejte na www.ctyridvory.cz.

Katastrofy lidského tělaKatastrofy lidského tělaKatastrofy lidského těla

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o