Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Třetí den Majálesu: Piknik i orchestr pod širým nebem

čtvrtek, 15. května 2014, 22:02

Celý týden utíká neskutečným tempem a Budějčáci se vůbec nestíhají nudit. I středa nabídla pestrý program Budějovického Majálesu protkaný těmi nejlepšími akcemi. Drbna byla opět u toho a nabízí krátké reporty z míst, kam během třetího dne festivalu zavítala spolu s Budějčáky.

Studentské jamování

Jako každý den bylo na programu studentské jamování na nábřeží řeky Malše a sadů kolem Mlýnské stoky. Program tady probíhal kontinuálně celé odpoledne a kolemjdoucí tak byli svědky hudebních, divadelních i jiných vystoupení. Během studentského jamování se všem představují studenti středních škol a gymnázií, kteří se připravují nejrůznější programy a nápady.

Majálesový běh

Jelikož nechtějí organizátoři Majálesu přispívat pouze k zábavě a nicnedělání, připravili si na středeční odpoledne také majálesový běh pro všechny sportovní nadšence. Současně s touto aktivitou probíhala ve Stromovce majálesová bojovka, a tak trasa běhu, čítající lehce přes pět kilometrů, vedla okolo řeky Malše k Malému jezu, zpátky do centra k letnímu kinu, poté přes Stromovku a most u plovárny na Sokolský ostrov. Běhu se zúčastnilo přes deset běžců.

Program v majálesové kavárně

Celý den probíhal program i v pověstné kavárně na Sokolském ostrově, centru dění Budějovického Majálesu. Program tvořený přednáškami, hudebními vystoupeními a dalšími akcemi si pokaždé našel své příznivce, a tak se celý den v bílém stanu nenašlo prázdné místo. Ti, co například v úterý nestihli kapelu The Duffs na Grilovačce VŠTE, si ji mohli poslechnout právě na Sokoláku. Programu bylo samozřejmě více a díky relativně hezkému počasí se Majáles celý den těšil velké oblibě.

Majálesový piknik s CBArchitekturou

Navzdory chladnějšímu počasí se uskutečnil oblíbený piknik na Zlatém mostě. Naštěstí nepršelo a ke štěstí tak nechybělo dočista nic. Dobré jídlo, pití, houpačka, zelený trávník, kytičky a hlavně kvalitní společnost přátel, kteří si takovouto výjimečnou akci nenechají ujít a zároveň je neodradila škaredá předpověď počasí.

Orchestr na náměstí Přemysla Otakara II.

O netradiční a velice příjemný zážitek se postaral orchestr opery Jihočeského divadla, který naladil nástroje přímo pod Samsonovou sochou. Sluníčko svítilo, struny nepopraskaly a z nástrojů se linuly jen ty nejvytříbenější tóny. A pokud ne, tak to stejně nikdo nepoznal. Neobvyklou kulturní vložku poskytl i dirigent z Argentiny Mario De Rose, který na několik okamžiků přenechal svou taktovku zájemcům. Ti si pak mohli vyzkoušet, jaké to je udávat rytmus celému orchestru.

Napsali Šárka Kotzinová a Jan Homolka

Budějovický Majáles 2014: Den třetí

Budějovický Majáles 2014: Den třetí

čtvrtek, 15. května 2014, 21:45

Budějovický Majáles 2014: Den třetíBudějovický Majáles 2014: Den třetíBudějovický Majáles 2014: Den třetíBudějovický Majáles 2014: Den třetíBudějovický Majáles 2014: Den třetíBudějovický Majáles 2014: Den třetíBudějovický Majáles 2014: Den třetíBudějovický Majáles 2014: Den třetíBudějovický Majáles 2014: Den třetí

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokůmFiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Dnes, 16:26Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním...

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstrahaTeplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Dnes, 13:12Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi...

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o