Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Trh U vrby – nový farmářsko-řemeslný trh v Budějovicích

pátek, 9. září 2011, 09:37

Ledové čaje mnoha chutí, klobásku s kyselým zelím, křupavé jihočeské zelňáčky, nebo jemnou dýňovou polévku a další dobroty můžete ochutnat a zakoupit již tuto sobotu 10. Září na zahajovacím Trhu U Vrby, který se koná ve dvoře Riegrova 51.

Návštěvníci se od 7 do 13 hodin mohou například těšit na biopečivo Marka Baštýře z Lomnice nad Lužnicí, pečivo ze soukromé pekárny ve Volarech, Lhenické ovocné šťávy nebo Žumberské pivo, hlívu ústřičnou z pěstírny L. Tesaře, čerstvé ryby ze Šumavy, výrobky z včelařské farmy u Šímů z Dolní Pěny, bylinky Fröhlich z Písku nebo čerstvě praženou kávu od TH Kaffee. Trhy zpestří ovčák s kololovrátkem a výrobky z vlny.

Děti se pobaví při speciálním doprovodném programu – od 9:00 hod. začíná tvůrčí dílna, od 10:00 se hraje loutková pohádka o Červené Karkulce v podání Divadla Za rohem.

„Trh U vrby je koncipován jako rodinný trh, takže vedle možnosti nákupu potravin a výrobků od lokálních producentů bude připravený i zajímavý program zejména pro rodiny s dětmi – pohádky a workshopy. Naším cílem je nejen obohatit tradici tržišť jako takovou, ale podpořit i atmosféru jedné z historických čtvrtí v centru Českých Budějovic,“ upřesnila koordinátorka projektu Dana Kalistová.

Farmářsko – řemeslné trhy U vrby organizuje Jihočeská rozvojová o.p.s. Trhy se budou konat jednou za 14 dní od 7:00 do 13:00 hod. Hlavním cílem je pravidelní pořádání sobotního farmářského trhu v Českých Budějovicích, který povede ke zvýšení zájmu obyvatel města a okolí o produkty vyráběné a pěstované s ohledem na šetrné využívání přírodních zdrojů, podpora farmářů a drobných výrobců v regionu a oživení Pražského předměstí.

 

Termíny trhů:

10.9. 24.9. 8.10. 22.10. 5.11. 19.11. 3.12. 17. 12. 22. a 23.12.

Autor: Olga Píšová

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o