Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Třídenní Aiwa! festival navodí orientální atmosféru

středa, 31. října 2012, 10:24

Každý podzim nabízí orientální taneční scéna v Českých Budějovicích velké množství tanečních akcí a rozmanitých show, na kterých se představují jednotlivé taneční školy, které chtějí předvést veřejnosti půvab orientálního tance, ale také nalákat nové zájemkyně o tanec z řad diváků.

V případě taneční skupiny Aiwa!Tribe se však letos bude jednat o trochu jinou záležitost. Celá akce je opravdu velkoryse pojatá a prezentovaná jako festival orientální kultury, hudby a tance.

Této charakteristice odpovídá i bohatý program celého festivalu, který se bude konat v prostorách ArtIGY v Českých Budějovicích ve dnech 2. až 4. listopadu.

Hlavní festivalový den bude nadcházející sobota, kdy od 11 do 17 hodin bude probíhat taneční otevřená scéna (open stage) pro přihlášené tanečnice a taneční soutěž o drumsolistku roku, která bude hodnocena jak odbornou porotou, tak i diváky.

Na pozadí taneční scény návštěvníci mohou procházet bazar orientálních kostýmů, šperků a nejrůznějších tanečních pomůcek, pro zájemkyně je připraven workshop zdobení tanečních kostýmů, výroby šperků a pódiového líčení. Dále je připraven křest nové knihy Kostýmy pro orientální tanec, jehož součástí bude módní přehlídka orientálních kostýmů.

Současně s bohatým orientálním programem bude probíhat v předsálí ArtIGY Fler show - setkání takzvaných tvořivých rukou, prodej jejich výrobků a ukázky tvorby. Účast přislíbilo více než 60 kreativistek. Fler připravil i rukodělné aktivity pro děti, takže se nemusíte bát přijít s celou rodinou za zvýhodněné vstupné, o děti bude dobře postaráno a program zajištěn.

O zdravou a chutnou stravu se na festivalu bude starat Bio restaurace Spirála - kdo je znáte, víte, že si báječně pochutnáte. A kdo ne, tak se máte opravdu na co těšit!

Ve večerních hodinách od 19 hodin se bude konat taneční show pořádající skupiny Aiwa!Tribe a jejich hostů (Badriyah, Warda a další), kde tanečnice představí své choreografie v různých stylech na rozmanitou nejen orientální hudbu.

Hlavním hostem festivalu bude skvělá Badriyah, mimo jiné členka týmu Bellydance Evolution a Vicemiss Bellydance of Europe. Přijďte se pokochat jejím finálovým vystoupením ze soutěže Bellydancer of the Universe, kde obsadila třetí místo.

V neděli povede Badriyah také dva taneční semináře (tarab a shaabi), na které se můžete přihlásit již nyní na stránkách www.aiwatribe.cz.

Taneční seminář je plánovaný i na páteční odpoledne, a to s Wardou, tanečnicí a lektorkou ruského původu, která je také držitelkou řady mezinárodních ocenění. Warda vás naučí velmi impozantní tanec ve stylu tango fusion, v jehož stylu a provedení vyniká.  I na tento seminář se můžete přihlásit prostřednictvím výše uvedených webových stránek.

Cena jedné vstupenky na večerní show je 250 Kč a vstupenky je možné zakoupit nebo rezervovat na khalida@volny.cz , kde se dozvíte i podrobnější informace k plánované kulturní akci.

Soutěž o vstupenky

Volné lupeny na Aiwa! festival si ale můžete díky Budějcké Drbně vyhrát. Odpovězte na následující otázku prostřednictvím e-mailu na adresu redakce@budejckadrbna.cz a počkejte, zda budete vylosováni.

Ze všech správných tipů, které obdržíme do čtvrtečního poledne, vylosujeme dva šťastlivce, kteří získají po jedné vstupence.

V jakém roce skončila Badriyah třetí na Bellydancer of the Universe?

A) 2000
B) 2004
C) 2012

Do zprávy nezapomeňte připsat vaše jméno a číslo mobilního telefonu, abychom mohli výherce bezprostředně po losování kontaktovat.

SOUTĚŽ SKONČILA

Badriyah vyhrála soutěž Bellydancer of the Universe v roce 2012. Správně je tedy možnost C.

Po jednom lístku na festival získaly čtenářky Budějcké Drbny Lenka Husová a Eva Procházková. Blahopřejeme!

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezměníZeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Dnes, 09:17Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra...

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

čtvrtek, 19. září 2019, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o