Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Troška bude u Budějc točit novou komedii Babovřesky

středa, 25. dubna 2012, 12:17

Už 22. května začne scénárista a režisér Zdeněk Troška v jižních Čechách natáčet nový film Babovřesky ... aneb z dopisu venkovské drbny. Diváci a milovníci jeho klasických veselých komedií se mohou těšit na známé herecké tváře a spoustu legrace.

Komedie se bude odehrávat v jihočeských vesničkách ve stylu selského baroka. Děj nás tedy zavede do Pištína, Záboří, Dobčic a Netolic. Na obrazovkách budeme v lehkém nadhledu a komediální nadsázce sledovat vršící se řadu až neuvěřitelných souher náhod a nedorozumění, které zamotají hlavu aktérům příběhu v obci Babovřesky kdesi u Budějc.

Podtitulek ´z dopisu venkovské drbny ´ napovídá, že na scénu vstoupí místní zbožné ženy v čele s Horáčkovou, takzvanou univerzální drbnou, která pracuje na obecním úřadě a sedá v kostele v první lavici. O všem ví, od všeho má klíče, všude byla dvakrát a přivlastňuje si právo do všeho zasahovat a mluvit. A právě do této vísky koncem jara přijíždí nový farář. Zbožné ženy čekají váženého starého důstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, sportovně založený asi třicetiletý kluk. A tím to vlastně všechno začíná.

Ve filmu rozhodně nebudou chybět svérázné vesnické postavičky v podání známých českých herců. Do hlavních rolí tvůrci obsadili Veroniku Žilkovou (starostová), Janu Synkovou (drbna Horáčková), Lukáše Langmajera (farář), Lucii Plekancovou Vondráčkovou (Ivana), Pavla Kikinčuka (starosta) a Martina Krause (Adam). Dále se ve filmu objeví Miroslav Noga, Jiří Pech, Lubomír Kostelka, Norbert Lichý a mnoho dalších.

O tom, že některé věci v této chystané letní komedii mají reálný základ, a že vlastně všechno tak nějak vychází ze života, přesvědčuje i Zdeněk Troška. „Vesnička s fiktivním názvem Babovřesky vznikla přesmyčkou obce Žabovřesky, kde můj asistent a spoluautor scénáře Marek Kališ bydlí i se svou rodinou. Někteří se ve filmu možná i poznají. Nechybí třeba ani místní drbna ´Božena Němcová´, ale i další reálná jména, která jsem tak trochu přenesl do samotného děje,“ říká režisér a autor scénáře.

Babovřesky … aneb z dopisu venkovské drbny je už jedenadvacátým filmovým počinem a devátou komedií Zdeňka Trošky. Premiéru plánuje produkce Nogup agency na jaro 2013.

U natáčení nebude chybět ani Budějcká Drbna, takže se za pár týdnů můžete těšit na reportáž přímo z ´placu´!

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o