Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Troška bude u Budějc točit novou komedii Babovřesky

středa, 25. dubna 2012, 12:17

Už 22. května začne scénárista a režisér Zdeněk Troška v jižních Čechách natáčet nový film Babovřesky ... aneb z dopisu venkovské drbny. Diváci a milovníci jeho klasických veselých komedií se mohou těšit na známé herecké tváře a spoustu legrace.

Komedie se bude odehrávat v jihočeských vesničkách ve stylu selského baroka. Děj nás tedy zavede do Pištína, Záboří, Dobčic a Netolic. Na obrazovkách budeme v lehkém nadhledu a komediální nadsázce sledovat vršící se řadu až neuvěřitelných souher náhod a nedorozumění, které zamotají hlavu aktérům příběhu v obci Babovřesky kdesi u Budějc.

Podtitulek ´z dopisu venkovské drbny ´ napovídá, že na scénu vstoupí místní zbožné ženy v čele s Horáčkovou, takzvanou univerzální drbnou, která pracuje na obecním úřadě a sedá v kostele v první lavici. O všem ví, od všeho má klíče, všude byla dvakrát a přivlastňuje si právo do všeho zasahovat a mluvit. A právě do této vísky koncem jara přijíždí nový farář. Zbožné ženy čekají váženého starého důstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, sportovně založený asi třicetiletý kluk. A tím to vlastně všechno začíná.

Ve filmu rozhodně nebudou chybět svérázné vesnické postavičky v podání známých českých herců. Do hlavních rolí tvůrci obsadili Veroniku Žilkovou (starostová), Janu Synkovou (drbna Horáčková), Lukáše Langmajera (farář), Lucii Plekancovou Vondráčkovou (Ivana), Pavla Kikinčuka (starosta) a Martina Krause (Adam). Dále se ve filmu objeví Miroslav Noga, Jiří Pech, Lubomír Kostelka, Norbert Lichý a mnoho dalších.

O tom, že některé věci v této chystané letní komedii mají reálný základ, a že vlastně všechno tak nějak vychází ze života, přesvědčuje i Zdeněk Troška. „Vesnička s fiktivním názvem Babovřesky vznikla přesmyčkou obce Žabovřesky, kde můj asistent a spoluautor scénáře Marek Kališ bydlí i se svou rodinou. Někteří se ve filmu možná i poznají. Nechybí třeba ani místní drbna ´Božena Němcová´, ale i další reálná jména, která jsem tak trochu přenesl do samotného děje,“ říká režisér a autor scénáře.

Babovřesky … aneb z dopisu venkovské drbny je už jedenadvacátým filmovým počinem a devátou komedií Zdeňka Trošky. Premiéru plánuje produkce Nogup agency na jaro 2013.

U natáčení nebude chybět ani Budějcká Drbna, takže se za pár týdnů můžete těšit na reportáž přímo z ´placu´!

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o