Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Ulice Budějc i Hluboké oživí monumentální sochy

úterý, 10. června 2014, 10:01

Na náměstích, ve slepém rameni Malše, u Černé věže, na Zlatém mostě a také v oranžerii a na golfovém hřišti v Hluboké nad Vltavou v těchto dnech umělci instalují monumentální sochy. Zítra v podvečer v obou městech začne sedmý ročník oblíbeného projektu Umění ve městě.

Letos se akce zúčastní osm výtvarníků, kteří prostory obohatí o deset objektů. „Asi největším objektem, který jakoby dítě obra přitáhlo na provázku do města, je socha Velká hračka (big toy) v podobě ryby autorky Alexandry Koláčkové. Ta jistě potěší i lidská mláďata a v horkých dnech bude vodní mlhou osvěžovat vzduch náměstí Přemysla Otakara II.,“ řekl kurátor výstavy a zakladatel projektu Michal Trpák.

Dalšími tvory ze zvířecí říše, i když z mikrosvěta, budou sochy Mazlíků inspirované bakteriemi, které jsou tak četné a přesto našimi smysly nepozorovatelné. Autor Michal Trpák je zvětšil do měřítka, kdy je už možné pozorovat organismus jako hrozbu.

Slepé rameno Malše letos ovládnou hadicové postavy Michala Gabriela, jež tančí na řece. Dalšími tanečnicemi, tentokrát na Zlatém mostě, budou Akvabely Veroniky Psotkové.

Jakub Flejšar pak připravil figuru muže s názvem Místodržitel, který bude podpírat Černou věž. Někomu se může zdát, že ji chce posunout více do prostoru náměstí. Další ze soch instalovaných v Budějcích bude Muž ve středních letech postávající na Zátkově nábřeží od Michala Novotného.

Na Hlubokou letos zamířil Pepa, který jde se svým nejlepším přítelem - psíkem - navštívit galerii umění a pomalým krokem prochází oranžerií. Autorem je Jiří Němec. Jiný druh života vypráví prostřednictvím sochy Jamabušiho Ondřej Svoboda. Postává u kostela. Další objekty tam návštěvníci najdou na golfovém hřišti.

Sedmý ročník sochařské výstavy v Českých Budějovicích bude zahájen ve středu 11. června v 17 hodin na náměstí Přemysla Otakara II.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o