Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Umělci předvedli své nadání v ulicích města

úterý, 2. července 2013, 11:32

Centrum Českých Budějovic minulý týden oživili pouliční umělci, kteří po dva dny předváděli své dovednosti pod širým nebem. Naštěstí se počasí umoudřilo a přestalo pršet, takže třetí ročník Buskers festu proběhl podle plánu.

Busking je označení pro jakékoli pouliční vystupování, ať už hudební, divadelní či třeba artistické. Tento rok byla akce věnována památce Filipa Topola, který zemřel před několika dny. Ten totiž se svou skupinou Psí vojáci stál v roce 2011 u zrodu tohoto festivalu.

Ve čtvrtek se hned na několika místech představily zajímavé kapely a divadla, ale vystoupili také artisté, prozaici či malíři. Jedním z míst, kam se Budějcká Drbna vydala, byla Lannova třída u nádraží, kde se jeden postarší odvážlivec odvázal a přede všemi rozjížděl taneční show při koncertě kapely Singhaia.

Dalším oblíbeným místem se stal park Na Sadech, kde zahrála skupina Epydemye a kapličtí hudebníci Exfanta. U Černé věže se zase hrálo divadlo a potom na ukulele. Hlavní program se v šest hodin večer přenesl na Sokolský ostrov, kde večer uzavřela punková kapela Caesarovy Kanady.

V pátek se umělci představili na Piaristickém náměstí, Lannově třídě u Vatikánu, autorské čtení básní proběhlo u divadla a Na Sadech zněly rytmy kapely Vees. To hlavní se odehrálo odpoledne na Sokolském ostrově, kde vystoupili například Strong Coffee či kapela h.USA.

Na stejném místě celý den probíhaly i výtvarné dílny pro děti, ukázky akrobacie na šále či slackline workshop.

Epydemye to rozjela Na Sadech

Buskers fest 2013

úterý, 2. července 2013, 11:25

Hra na ukulele zaujala kolemjdoucíPouliční umění Honzy MacounaHrát u nádraží, to chtělo velkou dávku kuráže

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o